معاون فرهنگی شورایعالی مناطق آزاد:

می توان بسته مطلوب آموزش و پرورش را در مناطق آزاد اجرایی کرد

زم، معاون فرهنگی شورایعالی مناطق آزاد: در آینده نزدیک، می توان بسته مطلوب آموزش و پرورش را در مناطق آزاد اجرایی کرد و بعد از شناسایی نقاط قوت و ضعف، آن را در افق ایران ۱۴۰۴ در سرزمین اصلی تعمیم دهیم./ یکی از مشکلات مناطق آزاد در حوزه آموزش و پرورش را انتصاب مدیرانی دانست که به طور عمده نگاه توسعه ای به مقوله آموزش و پرورش ندارند.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام «محمدعلی زم» در گردهمایی مشترک معاونان و مدیران فرهنگی مناطق آزاد کشور و مدیران کل ستادی و استانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در تهران گفت: نگاه مناطق آزاد به مقوله آموزش و پرورش به عنوان یک اولویت و نگاه ویژه نگریسته است.
وی افزود: مناطق آزاد می خواهند به تحقق سند چشم انداز ایران ۱۴۰۴ کمک کنند و در این راه آموزش و پرورش یکی از اولویت های اصلی در برنامه های فرهنگی مناطق آزاد است.
این مقام مسوول با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از محورهای اصلی توسعه فرهنگی در مناطق آزاد است ،افزود: برخی تفاسیر درباره عملکرد مناطق آزاد در حوزه آموزش و پرورش به اشتباه جا افتاده است.
زم تاکید کرد: ورود شورایعالی مناطق آزاد به حوزه آموزش و پرورش در مقایسه با نهادهای خیریه، کمک رسان و خیرین مدرسه ساز که در این حوزه فعال هستند؛ کاملا متفاوت است.
وی یکی از مشکلات مناطق آزاد در حوزه آموزش و پرورش را انتصاب مدیرانی دانست که به طور عمده نگاه توسعه ای به مقوله آموزش و پرورش ندارند.
به گفته زم، شمار ادارات آموزش و پرورش در یک منطقه آزاد، دانش آموزان و مدیران مناطق آزاد را با مشکل تصمیم گیری و به نوعی سردرگمی مواجه کرده است.
معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد کشور افزود: در دولت تدبیر و امید تلاش کردیم تا گفتمان الگوسازی را در تمامی بخش های فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش مطرح کنیم.
وی افزود: می خواهیم بستری فراهم کنیم که دستگاه ها و نهادهای مستقر در مناطق آزاد ماموریت سند افق ایران ۱۴۰۴ خود را در این مناطق اجرایی کنند.
زم بر تعامل بیشتر مناطق آزاد با آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: وظیفه داریم بستری فراهم کنیم تا آموزش و پرورش افق مطلوب خود را در مناطق آزاد به اجرا در بیاورد.
این مقام مسئول در پایان گفت: در آینده نزدیک، می توان بسته مطلوب آموزش و پرورش را در مناطق آزاد اجرایی کرد و بعد از شناسایی نقاط قوت و ضعف، آن را در افق ایران ۱۴۰۴ در سرزمین اصلی تعمیم دهیم.
گردهمایی مشترک معاونین و مدیران فرهنگی مناطق آزاد کشور و مدیران کل ستادی و استانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با حضور حجت الاسلام زم معاون فرهنگی مناطق آزاد و نیز معاونان و مدیران فرهنگی سازمان های مناطق آزاد کشور در تهران برگزار شد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: