رونمایی از جدیدترین شیوه برخی بانکها برای پرداخت وام

هم اکنون در برخی از بانک ها و موسسات اعتباری مسدود سازی تسهیلات به روش های نوین و قانونی صورت می گیرد! به عبارت دیگر بانک و موسسه اعتباری پیش از اعطای تسهیلات از وام گیرنده می خواهد وثیقه ترکیبی به جهت تضمین بازپرداخت تسهیلات بیاورد.

به گزارش عیارآنلاین، چند روزی است بحث مسدود سازی بخشی از تسهیلات در شبکه بانکی کشور مطرح شده است.

در این باره حتی مسئولان بانک مرکزی اعلام کرده اند که مسدودسازی بخشی از تسهیلات در قالب حساب قرض الحسنه ممنوع بوده و بانک ها نباید این کار را انجام دهند.

همچنین دریافت کنندگان تسهیلات می توانند شکایت خود را در این باره به بانک مرکزی ارجاع دهند تا بررسی و پیگیری های لازم صورت بگیرد.

اما خوب است بدانید بانک ها و موسسات اعتباری زرنگ تر از این حرف ها بوده و به همین راحتی بهانه دست مقامات نظارتی نمی دهند!

هم اکنون در برخی از بانک ها و موسسات اعتباری مسدود سازی تسهیلات به روش های نوین و قانونی صورت می گیرد!

به عبارت دیگر بانک و موسسه اعتباری پیش از اعطای تسهیلات از وام گیرنده می خواهد وثیقه ترکیبی به جهت تضمین بازپرداخت تسهیلات بیاورد.

این وثیقه ترکیبی که قدمت چندانی در نظام بانکی کشور ندارد اینگونه است که مثلا بانک برای پرداخت ۱۰ میلیون تسهیلات از وام گیرنده می خواهد ۸ میلیون اسناد تجاری (چک و سفته)به عنوان وثیقه بیاورد.

همچنین برای ۲ میلیون باقیمانده نیز از تسهیلات گیرنده می خواهد حساب قرض الحسنه ای باز کرده و رضایت دهد تا پایان مدت تسهیلات در حساب فوق به حساب دست نمی زند!

به همین راحتی بانک مربوطه برای مدت سه یا چهار سال (بسته به مدت زمان بازپرداخت تسهیلات) حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد مبلغ تسهیلات اعطایی را در حساب قرض الحسنه نگه می دارد.

منبع: بانک مردم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: