افزایش داروهای گیاهی در داروخانه ها تا پایان سال

رضازاده، رییس پژوهشکده دارویی جهاد کشاورزی : در اوایل سال جاری ۳ دارو   شربت،کپسول و قرص برای درمان بیماری‌های گوارشی، کاهش وزن و آلزایمر وارد بازار کردیم. ۳ داروی گیاهی دیگر نیز در نیمه دوم سال جاری وارد داروخانه‌ها می شود.

به گزارش عیارآنلاین، علی رضازاده رییس پژوهشکده دارویی جهاد کشاورزی؛ گفت: در اوایل سال جاری ۳ دارو   شربت،کپسول و قرص برای درمان بیماری‌های گوارشی، کاهش وزن و آلزایمر وارد بازار کردیم.

وی ادامه داد: ۳ داروی گیاهی دیگر نیز در نیمه دوم سال جاری وارد داروخانه‌ها می شود.
رییس پژوهشکده دارویی جهاد کشاورزی بیان داشت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در این زمینه پیش‌بینی می‌شود که گردش مالی پژوهشکده در سال جاری حدود ۶ تا ۷ میلیارد تومان شود و برای سال‌های آینده افزایش ۶۰ تا ۱۰۰ درصدی را داشته باشیم.
رضازاده تصریح کرد: با توجه به ارزش  جهانی اقتصادی این گیاه دارویی در این مطالعات ماده خالص و موثره آن را استخراج کردیم که از آن در تولید داروهای ضد درد استفاده می شود.
وی اذعان داشت: یکی از کارهای موثر که دراین پژوهشکده طراحی شد گیاهان دارویی زیادی  است که به بازار معرفی شده که برخی از این گیاهان دارویی، بومی کشور مان  است.
رییس پژوهشکده دارویی جهاد کشاورزی یادآور شد: در این زمینه موفقیت‌های خوبی کسب کردیم که امیدواریم در زمینه های مختلف به نتایج قابل قبولی برسیم.
گفتنی است؛ تا پایان سال جاری ۶ داروی گیاهی به داروخانه ها عرضه می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: