ممنوعیت واردات بسته بندی با زبان عبری

اسکندری، معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های‌ خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو: واردات فرآورد‌ه‌هایی که در بسته بندی آنها از زبان عبری استفاده شده باشد به کشور ممنوع است.

 واردات بسته بندی با زبان عبریبه گزارش عیارآنلاین، دکتر سهیل اسکندری، معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به تصاویری که از یک نوع فرآورده‌های غذایی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده و بر روی آن مشخصاتی از کالا به زبان عبری درج شده، گفت: چنین فرآورده‌هایی به هیچ وجه از سوی سازمان غذا و دارو مجوزی دریافت نکرده و نخواهند نمود.

وی اضافه کرد: مشاهده چنین محصولاتی اگر چه به صورت محدود، بیانگر آن است که ورود آنها به کشور یا به صورت چمدانی بوده و یا از طریق قاچاق رخ داده است.

اسکندری تصریح کرد: سیاست‌های واردات فرآورده‌های غذایی کاملا همسو با سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی بوده و هیچ استثنایی در مورد آن نسبت به دیگر سیاست‌ها وجود ندارد ضمن اینکه مقام معظم رهبری تاکید فرموده‌اند که ایران اسلامی هرگز نباید مروج و حمایت کننده کالاهای صهیونیستی هر چند با مقدار اندک باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مورد فوق الذکر یک نوع چیپس بوده که از سوی سازمان غذا و دارو هیچ مجوزی برای آن صادر نشده است ضمن اینکه درباره موارد مشابه نیز پس از کارشناسی‌های دقیق و مطابقت با ضوابط هم از نظر ایمنی، سلامت و کیفیت محصول و هم موارد بسته بندی اجازه واردات یافته و مشخصات دقیق فرآورده مثل شماره پروانه بهداشتی ورود از وزارت بهداشت، تاریخ تولید و انقضا، ترکیبات تشکیل دهنده، کشور تولید کننده و شرکت واردکننده بر روی آن قابل مشاهده است.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: