کسب مقام اول منطقه در زمینه کنترل بیماری های غیرواگیر

فرزادفر، رئیس پژوهشگاه غدد و متابولیسم بدن: از بین ۱۴ شاخص سلامت بسیار مناسب بوده و طی سال‌های اخیر توانسته ۱۲ شاخص را کسب کند. اجرای سیاست‌های کلان کشور ما در زمینه کنترل بیماری های غیرواگیر مقام اول را در بین کشورهای منطقه کسب کرده و بعد از برزیل در دنیا به عنوان کشور دوم در زمینه پیشرفت حوزه سلامت قرار داریم.

به گزارش عیارآنلاین، فرزادفر رییس مرکز تحقیقات بیماریهای غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم ؛ با اشاره به گزارش ارائه شده در رابطه با پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در کشور اظهار داشت: طبق این گزارش وضعیت کشور از بین ۱۴ شاخص سلامت بسیار مناسب بوده و طی سال‌های اخیر توانسته ۱۲ شاخص را کسب کند.

وی بیان کرد: با اجرای سیاست‌های کلان کشور ما در زمینه کنترل بیماری های غیرواگیر مقام اول را در بین کشورهای منطقه کسب کرده و بعد از برزیل در دنیا به عنوان کشور دوم در زمینه پیشرفت حوزه سلامت قرار داریم.
رییس مرکز تحقیقات بیماریهای غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم یادآور شد: آمار بیماری‌های غیرواگیر نسبت به سال‌های گذشته در حال افزایش بوده و عواملی چون چاقی و قند خون در صدر این بیماری‌ها در کشور قرار دارد.
وی گفت: متأسفانه استفاده از مواد مخدر صنعتی در کشور رو به افزایش است و همین مسئله سبب بروز مشکلات عدیده‌ای در حوزه سلامت ایجاد کرده است.
فرزادفر یادآور شد: ۷۶ درصد از مرگ و میرهای کشور در اثر بیماری‌های غیرواگیر بوده و این عارضه ۱۶ میلیون سال از عمر مردم کم می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: