نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اختلاف درآمد بین پزشک و پرستار غیرمنطقی است

قربانی، نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: در هیچ کجای دنیا اختلاف درآمدی بین پزشک و پرستار به این شدت نیست، بدون شک باید این تفاوت درآمدی در کشور بین پزشک و پرستار به حداقل برسد.در برخی موارد بار مسئولیت سنگینی که به دوش پرستار بوده بیشتر از یک پزشک است که ضرورت دارد مسئولان به این موارد توجه داشته و زمینه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را فراهم کنند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدحسین قربانی درباره انتقادات جامعه پرستاری به اختلافات درآمدی این قشر با پزشکان، تاکید کرد: واقعیت آن است که در هیچ کجای دنیا اختلاف درآمدی بین پزشک و پرستار به این شدت نیست، بدون شک باید این تفاوت درآمدی در کشور بین پزشک و پرستار به حداقل برسد.

وی ادامه داد: در برخی موارد بار مسئولیت سنگینی که به دوش پرستار بوده بیشتر از یک پزشک است که ضرورت دارد مسئولان به این موارد توجه داشته و زمینه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را فراهم کنند.

قربانی با یادآوری قول های مسئولان وزارت بهداشت برای رفع دغدغه های جامعه پرستاری تاکید کرد: در این زمینه مقرر شده مسئولان وزارت بهداشت مشکلات موجود را پیگیری کرده و به حداقل برسانند که امیدواریم این پیگیری‌ها هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

وی با اظهار تاسف از انتشار اخباری مبنی بر ضرب و شتم دو پرستار که در بیمارستان های بابل و شهدای تجریش تهران رخ داده، افزود: در خانواده جامعه پزشکی مهمترین رکن خدمت به مردم است حال اگر مواردی همچون اتفاق اخیر، پیش آمد نباید با موج سواری بر این حوادث، اقدام به تشویش افکار عمومی کرد.

قربانی ادامه داد: اما باید با افرادی که اقدام به ضرب و شتم کردند برخورد قاطعی انجام شود و این گونه تخلفات مورد پیگیری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: نباید فضاهایی ایجاد کرد که نشان دهنده اختلاف بین جامعه پزشکی باشد زیرا این اقدامات باعث دلسرد کردن مردم شده و در حوزه بهداشت و درمان نیز پذیرفته شده نیست درحالی که این موارد جزیی بوده و نباید به آن دامن زد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یادآور شد: حرمت ها باید رعایت شود و اگر موردی نیز پیش آمد باید به وسیله دستگاه های نظارتی و انتظامی با آن برخورد قاطع صورت گیرد.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: