۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۳
گزارش ماهانه اوپک (2)

تولید ۳٫۶۴۴ میلیون بشکه‌ای نفت ایران در ژوئن ۲۰۱۶ /اوپک ۲٫۸ میلیون بشکه مازاد تولید دارد

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران در ژوئن ۲۰۱۶ برابر با خرداد ماه امسال ۳میلیون و ۶۴۴ هزار بشکه نفت در روز نفت تولید کرده است و تولید نفت اوپک نیز ۲۶۴ هزار و ۱۰۰ بشکه در روز افزایش یافته است.

به گزارش عیارآنلاین، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد تولید نفت ایران در ماه ژوئن ۲۰۱۶ برابر با خرداد ماه ۱۳۹۵ به ۳ میلیون و ۶۴۴ هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به ماه پیش از آن ۷۷ هزار و ۸۰۰ بشکه در روز بیشتر است.

 بر اساس این گزارش، تولید نفت ۱۴ کشور عضو این سازمان در ماه ژوئن ۲۰۱۶ (خرداد ۹۵)  ۳۲ میلیون و ۸۵۸ هزار بشکه در روز عنوان شده است.

این رقم نسبت به تولید ماه می ۲۶۴ هزار و ۱۰۰ بشکه در روز افزایش یافته است. اوپک در ماه می روزانه ۳۲ میلیون و ۵۹۴ بشکه نفت تولید کرده بود.

تولید نفت عربستان نیز با ۶۶ هزار  و ۵۰۰ بشکه در روز افزایش نسبت به ماه پیش از آن به ۱۰٫۳۰۸ میلیون بشکه در روز رسید. عربستان در ماه می ۱۰٫۲۴۲ میلیون بشکه نفت تولید کرده بود.

بر اساس این گزارش، از ۱۴ کشور عضو اوپک تنها ۴ کشور در این ماه بیش از ۱۴۹ هزار و ۶۰۰ بشکه تولید نفت خود را کاهش داده‌اند، این کشورها عبارتند گابن، عراق، قطر و ونزوئلا که تولید نفت ونزوئلا بیشترین میزان (۸۸ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز) کاهش را داشته است.

تولید نفت ۱۴ کشور عضو اوپک در ماه ژوئن به این شرح است: الجزایر ۱٫۰۸۵ میلیون بشکه در روز ، آنگولا ۱٫۷۷۳، اکوادر ۰٫۵۵۰، گابن ۰٫۲۱۴، اندونزی ۰٫۷۴۰، ‌ایران ۳٫۶۴۴، عراق ۴٫۲۱۷، کویت ۲٫۸۰۰، لیبی ۰٫۳۳۲، نیجریه ۱٫۵۲۳،‌ قطر ۰٫۶۶۲، عربستان ۱۰٫۳۰۸، امارات ۲٫۹۱۴ و ونزوئلا ۲٫۰۹۵ میلیون بشکه در روز.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: