مدیران مسکن‌مهر پردیس، رسانه‌ها را به بی‌اخلاقی متهم کردند

ساخت سالانه ۲ واحد مسکن‌مهر!

به گزارش عیارآنلاین، دیروز رسانه‌ها به افتتاح صوری واحدهای مسکن‌مهر پردیس واکنش نشان دادند اما مدیرعامل عمران این شهر بیان واقعیت‌ها توسط رسانه‌ها را وارونه جلوه دادن افتتاح و غیراخلاقی دانسته است. شرکت عمران پردیس ۳ سالی است که نتوانسته رسالت اصلی خود را که بخشی از آن ساخت و تکمیل واحدهای مسکن است به […]

به گزارش عیارآنلاین، دیروز رسانه‌ها به افتتاح صوری واحدهای مسکن‌مهر پردیس واکنش نشان دادند اما مدیرعامل عمران این شهر بیان واقعیت‌ها توسط رسانه‌ها را وارونه جلوه دادن افتتاح و غیراخلاقی دانسته است. شرکت عمران پردیس ۳ سالی است که نتوانسته رسالت اصلی خود را که بخشی از آن ساخت و تکمیل واحدهای مسکن است به درستی انجام دهد. جز تغییر مدیریت، کارنامه عملکرد این شرکت تقریبا خالی است و متقاضیان مسکن‌مهر در سرگردانی به سر می‌برند. در این شرایط دیروز به‌صورت نمادین چند واحد مسکن‌مهر افتتاح و تحویل متقاضیان شد. متقاضیانی که حس خوب خانه‌دار شدن را فقط برای چند لحظه تجربه کردند، چراکه بلافاصله کلید واحدها از آنها پس گرفته شد. تسنیم در این‌باره نوشته است: انتشار اخباری با مضمون «افتتاح‌ صوری» واکنش مدیرعامل شرکت عمران پردیس را به دنبال داشته و وی رسانه‌ها را متهم به وارونه نشان دادن آغاز افتتاح کرده است اما باید گفت در دوره بعد از مدیریت مهدی هدایت بر مجموعه عمران پردیس، به دلیل پرداخت‌های بی‌حساب و کتاب و از همه مهم‌تر ضعف مدیریت، تکمیل پروژه‌های مسکن‌مهر متوقف شد. مساله‌ای که واکنش‌های پیاپی متقاضیان مسکن‌مهر و نمایندگان مردمی مجلس دهم را به دنبال داشت. فشار افکار عمومی بر مدیران وقت پردیس سرانجام موجبات راه‌اندازی یک نمایش تبلیغاتی را فراهم کرد. نمایشی که در آن کارگران را با وعده حضور نمایندگان مجلس مقابل سایت‌های مسکن‌مهر به صف کردند تا شاید با این کار مدت بیشتری بر صندلی مدیریت تکیه بزنند اما نتیجه این اقدام پوپولیستی چیزی نبود جز برکناری مدیرعامل.
در ادامه این ماجرا با ورود رجب‌صلاحی، تمرکز ویژه‌ای روی پروژه‌های مسکن‌مهر فاز ۱۱ شد، سایتی که چند ماه پیش از آن شاهد تجمع کارگران بود. در این دوره مدیرعامل سابق پردیس با مانعی به نام اعضای هیات‌مدیره مواجه بود. ۳ بار وعده افتتاح برای ۴۵۰۰ واحد مسکن‌مهر نیز مهم‌ترین شاخصه دوره یک ساله مدیریت رجب‌صلاحی بود. قرار بود این واحدها بهمن پارسال همزمان با دهه فجر افتتاح شوند اما این اتفاق در موعد مقرر به نیمه اسفند موکول شد و در نهایت به اردیبهشت‌ماه امسال. اما در نیمه اردیبهشت‌ماه ۹۵ نیز وعده افتتاح به دلیل آلودگی آب کنسل شد. در ادامه نیز رجب‌صلاحی تصمیم به رفتن از مدیریت عمران پردیس گرفت. با رفتن مدیرعامل سابق، کلید دفتر مدیرعاملی پردیس به فرد دیگری رسید، شخصی که پیش از آن مدیرعامل شرکت عمران امیرکبیر بود. وی تا دیروز به جز برگزاری چند جلسه با پیمانکاران، کار خاصی انجام نداده بود اما روز گذشته در اقدامی مبتکرانه از ۳۵ متقاضی مسکن‌مهر دعوت کرد و در نهایت کلید واحد ۵ متقاضی را به آنها داد (به طور متوسط ۲ واحد در هر سال)؛ کلیدی که البته در ادامه از آنها پس گرفته شد.

منبع: وطن امروز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: