امروز در کمیسیون عمران مجلس؛

بررسی وضعیت شبکه ریلی کشور/فاصله حمل و نقل ریلی با پیش بینی های انجام شده در برنامه پنجم توسعه زیاد است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از بررسی وضعیت شبکه ریلی کشور در کمیسیون متبوعش با حضور مسئولان مربوطه خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، صدیف بدری با اشاره به دستور کار امروز سه شنبه ( ۲۲ تیرماه) کمیسیون عمران مجلس، از حضور مدیرعامل راه آهن به همراه معاونانش در این کمیسیون خبر داد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری دلیل حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون عمران مجلس، افزود: گزارش دهی در خصوص وضعیت شبکه ریلی و ناوگان حمل و نقل ریلی دستور کار امروز این کمیسیون بود.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش ارایه شده به کمیسیون وضعیت شبکه ریلی کشور دارای نواقصی از جمله فرسودگی است.

بدری با بیان اینکه از ظرفیت فایناس در شبکه ریلی استفاده نشده است، تصریح کرد: طبق گزارش مذکور نداشتن توجیه مالی دلیل عدم تمایل بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش شبکه حمل و نقل ریلی است.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاری در شبکه ریلی کشور، گفت: باید اقداماتی صورت بگیرد تا به واسطه آن حضور بخش خصوصی در شبکه ریلی پررنگ شود.

بدری با اشاره به وضعیت شبکه ریلی کشور، تاکید کرد: در حال حاضر سهم حمل و نقل ریلی از بعد جابه جایی بار ۱۱٫۵ درصد و از بعد جا به جایی مسافر ۱۸ درصد است که این با پیش بینی های انجام شده در برنامه پنج ساله پنجم توسعه متفاوت است.

سخنگوی کمیسیو ن عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در جلسه بعدی این کمیسیون مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در کمیسیون برای ارایه گزارش از وضعیت این سازمان حاضر خواهد شد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: