۵۰درصد از افراد بی اطلاع از بیماری فشار خون و دیابت

دیناروند،رئیس سازمان غذا و دارو: ۵۰ درصد از افراد متأسفانه اطلاعی از بیماری دیابت و فشار خون ندارند و تبعات بعد از آن سبب بالا رفتن هزینه های درمانی در کشور شده و در نهایت بودجه بهداشت در کشور هدر می رود.

به گزارش عیارآنلاین، رسول دیناورند رئیس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت؛ با اشاره به اجلاس روسای دانشگاه ها در مورد پیشگیری از بیماری های غیرواگیر اظهار داشت:  یکی از تهدید های اصلی کشورهای در  حال توسعه در ۱۰ سال اخیر رشد بیش از حد بیماری های غیرواگیر بوده و همین امر سلامت مردم را به شدت تهدید می کند.

وی بیان کرد: وزارت بهداشت برنامه هایی را در جهت مقابله با شیوع بیماری های غیرواگیر مانند بیماری های قلب، دیابت، سرطان و مسائل ریوی تدوین کرده و یک سند جامع برای مبارزه با این نوع بیماری ها به تصویب شورای عالی سلامت رسیده است.
رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه وزرات خانه های مختلف سند جامع سلامت را  امضا کردند، افزود: وزارت بهداشت در حوزه های مختلف وظایف خاصی را در جهت مبارزه با بیماری های غیرواگیر تعیین کرده که این کار با همکاری روسای دانشگاه های علوم پزشکی و معاونان بهداشت و یک  تیم ۱۲ نفره از سازمان جهانی بهداشت در حال انجام است.
دیناروند ادامه داد: تقریباً تمام داروهایی که به بیماری های غیرواگیر ارتباط دارد در دسترس بوده و ما در این خصوص هیچ کمبودی نداریم.
وی ابراز داشت: ۵۰ درصد از افراد متأسفانه اطلاعی از بیماری دیابت و فشار خون ندارند و تبعات بعد از آن سبب بالا رفتن هزینه های درمانی در کشور شده و در نهایت بودجه بهداشت در کشور هدر می رود.
وی اذعان داشت: در سازمان غذا و دارو سعی می شود دسترسی بیماران به دارو از ۵۰ درصد به ۸۰ درصد افزایش یابد و در این زمینه برنامه ریزی های ویژه ای در حوزه غذا شده است.
دیناروند گفت: طبق مصوبه سازمان غذا و دارو میزان نمک، شکر و اسید چرب ترانس در فرآورده های غذایی با هدف حفظ سلامت مردم کاهش می یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: