رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان:

۸۰ درصد از اراضی کشاورزی کشور فاقد سند مالکیت هستند/ مردم از جزئیات ۹۰ درصد قوانین مصوب‌ مجلس مطلع نیستند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: از سطح ۱۸ میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور ۸۰ درصد آنها فاقد سند مالکیت هستند و این موضوع مانع بزرگی برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی است.

به گزارش عیارآنلاین، ناصر حیدری‌پوری در نشست کارگروه رفع تداخلات اراضی در بندرعباس اظهار داشت: با اجرای قانون رفع تداخلات اراضی، زمین‌های کشاورزی دارای سند خواهند شد و از سویی دولت نیز به حقوق خود خواهد رسید.

وی با تاکید بر اجرای دقیق آئین‌نامه اجرایی تبصره ۳ الحاقی ماده ۹ قانون رفع تداخلات اراضی افزود: اجرای این قانون مستلزم مطالعه دقیق این آئین‌نامه از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی و عمل به مفاد آن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تهیه نقشه تجمیعی اراضی، شناسایی اراضی مورد تداخل در پلاک‌های مورد نظر را از ضروریات اجرای این قانون برشمرد و تصریح کرد: ۹۰ درصد قوانینی که در مجلس شورای اسلامی مصوب می‌شود مردم از جزئیات آن مطلع نیستند و این وظیفه مدیران دستگاه‌های اجرایی است که اطلاع‌رسانی کنند.

حیدری‌پوری بیان کرد: صدا و سیما نیز می‌تواند با پخش برنامه‌های کارشناسی‌شده در خصوص قوانین مصوب‌شده در مجلس شورای اسلامی سطح آگاهی مردم را ارتقا دهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر آئین‌نامه اجرایی تبصره ۳ الحاقی ماده ۹ قانون رفع تداخلات اراضی به مردم به‌طور دقیق تفهیم شود اجرای آن نتیجه‌های مثبتی در برخواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: برای اجرای این آئین‌نامه باید روستا به روستا و پلاک به پلاک مشکلات را رصد و بررسی کرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: