۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰

صادرات فله ای خرما مانعی برای درجه بندی محصول

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس با بیان اینکه صادرات فله ای خرما مانعی برای درجه بندی صادراتی خرماست،گفت:محصول خرما پیارم بدون فرآوری تبدیل به خرما خشکباری می شود.

احمد مرادیبه گزارش عیارآنلاین، احمد مرادی درباره  تولید خرما در استان هرمزگان،گفت:خرمایی بنام پیارم در حاجی آباد،درکشور  بی همتا است و این در حالی است که این نوع از خرما نیازی به فرآوری ندارد؛زیرا این محصول بطور طبیعی بر روی درخت به  حالت فرآوری و خشک  تبدیل می شود.

نماینده مردم  بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد و خمیر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محصول خرمای پیارم  بدون فرآوری  تبدیل به خرمای خشکباری می شود،ادامه داد:ما نیازمند برند اختصاصی خرما  برای صادرات  این محصول  منحصر  به فرد ایرانی  هستیم.

وی،تصریح کرد:جهادکشاورزی  باید در زمینه تولید خرما  حمایت کند و در راستای فرآوری شدن محصول و  از منظر بسته بندی نیز  آموزش های لازم  را به سرمایه گذاران  بدهند و  این درحالی است دولت باید از توزیع خرمای پیارم حمایت کند تا این محصول با کیفیت مناسب  به ریل  صادرات برود.

نماینده  مردم  بندر عباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد و خمیر درمجلس با بیان اینکه دلالان خرما  را با چک یکساله  خریداری می کنند، ادامه  داد: دلالان با چک یکساله خرما را  خریداری  می کنند؛اما  خرما را  با بهای بسیار بالاتر بفروش می رسانند.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هرمزگان  یکی از استان هایی که در زمینه تولید خرما  در کشور شرایط  مناسبی  دارد ،تصریح کرد: صادرات فله ای خرما مانعی برای درجه بندی صادراتی  محصول است.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: