پیش بینی کاهش قیمت مرغ/منطقی شدن قیمت مرغ مشروط به حمایت موثر از مرغداران

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: باید مرغداری های تعطیل شده را با حمایت، مجددا فعال کرد تا زمینه رشد تولید و ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضای مرغ فراهم شود.

به گزارش عیارآنلاین، جلال محمودزاده درخصوص تدوام افزایش قیمت مرغ در خرده فروشی ها گفت:عوامل متعددی در تعیین قیمت مرغ تاثیر گذار است.

نماینده مردم مهاباد درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:بطور منطقی باید قیمت مرغ به نحوی در بازار باشد که منافع تولیدکننده و مصرف کننده لحاظ شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم،افزود:باید پذیرفت به دلیل عدم حمایت مطلوب،برخی از واحدهای مرغداری کشور تعطیل شد و مرغدداری ها مجبور به پرداخت اقساط تسهیلات بانکی دریافتی با سود به بانک شدند که نتیجه آن در کاهش تولید مرغ موثر بوده است بنابراین باید وزارت جهاد کشاورزی اقدامات حمایتی بیشتری داشته باشد.

عوامل موثر در گرانی قیمت مرغ

محمود زاده با اشاره به تاثیر قیمت نهاده های قیمت دائمی در افزایش قیمت مرغ افزود: شرکت پشتیبانی دام و طیور باید از مرغداران حمایت های لازم را انجام دهد تا مرغداری ها زیان ده نشوند.

وی گفت:باید مرغداری های تعطیل شده را با حمایت، مجددا فعال کرد تا زمینه رشد تولید و ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضا مرغ فراهم شود،که انجام این مهم به منطقی شدن قیمت مرغ منتهی خواهد شد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر به دلیل ورود بار کمتر مرغ به تهران است که البته در روزهای آتی با افزایش عرضه مرغ به بازار، قیمت ها منطقی تر خواهد شد.

منبع: خانه ملت

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: