مرغ ایرانی با برند فرانسوی به بازارهای هدف صادر می شود

عضو هئیت رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه صادرات مرغ ایرانی با همکاری شرکت های خارجی می تواند در اقتصاد مرغداری ها تاثیر مناسبی بگذارد،گفت: اندازه استاندارد مرغ های صادراتی باید در صادرات مدنظر قرار بگیرد.

به گزارش عیارآنلاین، نظر افضلی درباره صادرات مرغ ایرانی با همکاری شرکت های خارجی،گفت:صادرات مرغ بدیهی است که می تواند وضعیت مرغداران این قشر زحمتکش را بهبود ببخشد؛اما صادرات مرغ باید با رعایت استاندارهای صادراتی باشد تا محصول با کیفیت مناسب در ریل صادرات قرار بگیرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  برای صادرات مرغ به بازارهای هدف خارجی باید همگام با رعایت استاندارهای بین المللی مرغ  را به چرخه صادرات بفرستیم،ادامه داد:زمانی که بازارهای هدف برای صادرات مرغ تعریف شود انگیزه مرغدار برای تولیدات بهینه افزایش می یابد و تلاش می کند تا مرغ  صادراتی را  برطبق  اندازه و وزن استاندارد بین المللی راهی بازارهای بین المللی کند.

وی ادامه داد:زمانی که مرغدار مطئمن شود تولیداتش در بازار بین المللی بفروش می رسد،میزان سایز مرغ  را با معیارهای صادراتی تطبیق می دهد.

عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی با بیان اینکه  زمانی باید مرغ های صادراتی به  کشتارگاه ها فرستاده  شود که به سایز صادراتی  رسیده شده باشند،یادآورشد:دولت برای کاهش هزینه های تولید باید  نرخ نهاده های مرغی از  قبیل  ذرت ،سویا را کاهش دهد تا  محصول با نرخ مناسب تولید و سپس به بازار بین المللی صادر شود تا علاوه برتعیین نرخ مناسب مرغدار  نیز سود عادلانه ای را نیز کسب کند.

مرغ های ایرانی برند فرانسوی به تن کردند

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت؛معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:تولیدکنندگان ایرانی با شرکت های فرانسوی همکاری مشترکی آغاز کردند که براساس آن مرغ ایرانی با برند فرانسوی به بازارهای هدف صادر می شود.

حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی،با اشاره به همکاری مشترک ایران و روسیه در تولید و صادرات مرغ اظهار داشت: ایران با توجه به تولید سالانه دو میلیون و ۱۰۰ هزارتن گوشت مرغ رتبه هفتم دنیا را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به شرایط مساعد تولید گوشت مرغ گفت:در ۳ الی ۴ سال اخیر بخشی از نیاز گوشت مرغ کشور از طریق واردات تامین می شد که خوشبختانه درحال حاضرشرایط نسبتا خوبی را در تولید گوشت مرغ بر خلاف گوشت قرمز داریم.

رکنی ادامه داد:شرایط مساعد تولید، این امکان را فراهم کرده تا علاوه بر تامین نیاز داخل،صادرات و ذخیره سازی محصول نیز انجام شود که این امر کار بسیار ارزشمندی است؛چرا که توانایی ما در زیرساخت های گوشت مرغ را نشان می دهد.

معاون وزیرجهاد کشاورزی در تولیدات امور دامی با بیان اینکه مرغ های تولیدی وزن مطلوبی ندارند،بیان کرد:درحال حاضر سایز تولید مرغ درکشور ما به سبب ذائقه داخلی،بالای ۲ کیلوگرم است و این درحالیست که سایز مورد درخواست در بازارهای صادراتی ۱٫۲۰۰ الی ۱٫۶۰۰ است؛لذا این امر یکی از چالش های مهم صادراتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به شکل گیری زنجیره های تولید عنوان کرد:امیدواریم با شکل گیری و فعال شدن زنجیره های تولیدی مشکل سایز مرغ مرتفع شود؛به طوری که به تناسب نیاز صادراتی تولید شود چرا که این امر درکنار حفظ کیفیت و قیمت به استمرار صادرات منجر می شود.

رکنی با اشاره به تسهیل قوانین صادراتی یادآور شد: اگر تجار بنا به هر علتی در زمانی به قراردادهای منعقد شده پایدار و در زمان دیگر آن را عملیاتی نکنند به راحتی بازارهای صادراتی را از دست می دهند گرچه در این میان لازم است  که دولت قوانین صادراتی را تسهیل بخشد تا بازرگانان بتوانند به ثبات قوانین صادراتی تکیه کنند./

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: