دبیر ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی خوراک دام:

مشکلات انتقال پول حل شود تجارت محصولات دامی منطقه را در اختیار می‌گیریم

دبیر ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی خوراک دام گفت: در فضای پسابرجام و گشایش حاصل از آن در بخش های صنعتی و تولیدی کشور با حذف موانع تولید و امکان انتقال و جابجایی پول، سهم قابل توجهی از تجارت محصولات دامی را در منطقه به خود اختصاص می‌دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، علی صابری اظهار کرد: سالانه حدود ۸۰۰ هزار تن گوشت قرمز، ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن شیر خام، ۲ میلیون تن گوشت مرغ و ۹۵۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود.

دبیر ستاد برگزاری همایش و نمایشگاه بین المللی خوراک دام، طیور و آبزیان، این صنعت را پس از نفت، بزرگ ترین صنعت در کشور دانست و افزود: این میزان تولید، تامین کننده کل نیاز کشور به مواد غذایی با منشا پروتئینی دامی است که با سرمایه گذاری بیش از دو و نیم میلیون بهره بردار(صرفنظر از میزان اشتغالزایی) انجام می شود.

صابری با اشاره به وجود تاسیسات و ماشین آلات مدرن در مراحل پس از تولید، گفت: این مراحل شامل کشتارگاه ها، کارخانجات فرآوری محصولات خام دامی، کارخانجات بسته بندی و غیره، ایجاد تنوع در عرضه محصولات متناسب با نیاز بازار است.

وی تصریح کرد: اهمیت این صنعت جدا از ایجاد اشتغال برای نیروهای جوان، تامین کننده امنیت غذایی کشور است که افزون بر تامین نیاز غذایی داخل، می تواند بازارهای منطقه را نیز در بر گیرد.

صابری ابراز امیدواری کرد که در فضای پسابرجام و گشایش حاصل از آن در بخش های صنعتی و تولیدی کشور با حذف موانع تولید و امکان انتقال و جابجایی پول، سهم قابل توجهی از تجارت محصولات دامی را در منطقه به خود اختصاص دهیم.

دبیر ستاد برگزاری همایش و نمایشگاه فیداکسپو، به تاثیر هزینه خوراک در تولید محصولات نهایی اشاره و اظهار کرد: سهم بالای خوراک در هزینه های تولید محصولات نهایی و کاهش قیمت تمام شده برای ماندگاری و پایداری تولید در بازار رقابتی داخل و خارج با توجه به میزان واردات نهاده های خوراک(کنجاله سویا، دانه ذرت، جو و غیره) موضوع مهم و تاثیرگذاری است که باید به صورت ویژه مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

بنابراین گزارش، دومین همایش و نمایشگاه بیم المللی خوراک دام، طیور و آبزیان از دوم تا چهارم شهریورماه امسال در محل دایمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفت و گو برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: