۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو:

توسعه صنعت آب و برق نیازمند جذب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو گفت: توسعه صنعت آب و برق به عنوان زیربنا و نیاز اجتماعی شهرها و روستاها و مهمترین عامل در توسعه سایر بخشهای کشور، نیازمند جذب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی است.

به گزارش عیارآنلاین، حسین صبوری با بیان این مطلب افزود: صنعت آب و برق کشور که صنعتی زیربنائی و مهم محسوب می شود، طی سال های اخیر همواره سیر رشد و پیشرفت را طی کرده است.

صبوری گفت: در حال حاضر با تلاش و کوشش کارکنان صنعت آب و برق ، این صنعت مهم از نظر خود کفایی، تولید و بهره برداری تجهیزاتی جایگاه بسیار ارزشمندی در بین کشورهای جهان دارد .

وی خاطر نشان کرد: نگاه به آینده و تامین مهمترین مایحتاج زندگی آیندگان این مرز بوم به لحاظ جلوگیری از هدر روی منابع زیر سطحی و سطحی آب و بهره گیری انرژی های تجدیدپذیر از اولویت های مهم وزارت نیرو است و مسئولان صنعت آب و برق این امر را از اولویت های کاری خود می دانند و باور دارند که مدیریت مصرف و نیز اصلاح الگوی مصرف آب و برق وظیفه ای برای همگان است.

وی اضافه کرد: تجهیزات و خدمات صنعت آب و برق به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی هم اکنون علاوه بر همه شهر ها ، حتی به دورافتاده ترین نقاط روستایی کشورمان نیز گسترش یافته است.

صبوری خاطر نشان کرد: بی شک این صنعت در توسعه کشور از نقش و جایگاه بی بدیلی برخوردار است و لذا بر این اساس شرکت های مختلف آب و برق استان آذربایجان شرقی برای تحقق اهداف و جلب همراهی مردم ،صاحب نظران ، متخصصان و پیمانکاران؛در هفتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و برق و تاسیسات آب و فاضلاب تبریز، حضوری فعال خواهند داشت.

وی به برگزاری دو نمایشگاه بین المللی صنعت برق و مخابرات و آب و تاسیسات آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: برگزاری چنین نمایشگاه هائی می تواند وزارت نیرو را در رسیدن به اهدافش کمک و پویایی علمی،کاربردی و عملیاتی صنعت آب و برق را محقق کرده و همچنین زمینه ارتباط بخش های خصوصی و دولتی را نیز مهیا کند.

ده ها شرکت و واحد تولیدی داخلی و خارجی نوین ترین تولیدات و خدمات خود را در دو نمایشگاه بین المللی صنعت برق و مخابرات و آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از تاریخ ۱۴ تا ۱۷ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود، به نمایش می گذارند.

در این نمایشگاه ها که با همکاری و حمایت وزارت نیرو، شرکت مخابرات ایران، شرکت برق منطقه ای آذربایجان، شرکت های توزیع برق، شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی،آبفای استان و آبفای روستایی برگزار می شود، شرکت های مختلف تولیدکننده و مصرف کننده داخلی و خارجی(از آلمان،فرانسه،کره جنوبی و چین ) تجهیزات صنعت برق وآب و تاسیسات آب و فاضلاب در کنار یکدیگر به رقابت پرداخته و با فعالیت های یکدیگر آشنا می شوند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: