معاون آموزش ابتدایی: نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی به ۹۸٫۶ درصد رسیده است

دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش: در سال گذشته حدود ۴۱ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل جذب مدارس شدند./ نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی به ۹۸٫۶ درصد رسیده است./ وقتی درصد پوشش تحصیلی دانش‌آموزان بالا می‌آید، جذب سخت می‌شود و مجبور هستیم خانه به خانه در موضوع انسداد بیسوادی جستجو و این بچه‌ها را پیدا کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص آمار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل، اظهار داشت: در سال گذشته حدود ۴۱ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل جذب مدارس شدند.

وی افزود: نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی به ۹۸٫۶ درصد رسیده است و در مجموع مقطع ابتدایی که این رقم خوب و رو به رشد است.

دیمه‌ور در خصوص جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل گفت: وقتی درصد پوشش تحصیلی دانش‌آموزان بالا می‌آید، جذب سخت می‌شود و مجبور هستیم خانه به خانه در موضوع انسداد بیسوادی جستجو و این بچه‌ها را پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اگر همین تلاش در راستای انسداد مبادی بیسوادی در استانها انجام نمی‌شد بدان معنا بود که همین ۴۱ هزار نفر که به تحصیل بازگشته‌اند هنوز در خارج از مدرسه به سر می‌بردند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جمعیت جوان کشور رو به افزایش است، عنوان کرد: فقط در سال گذشته حدود ۴۵۰ هزار دانش‌آموز به تمام دوره ابتدایی اضافه شد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: