۱۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۵

پیشرفت پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١ به ٩٠ درصد رسید

مدیرپروژه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی با اشاره به این که ردیف نخست این پالایشگاه آماده دریافت گاز از دریاست، گفت: هم اکنون پالایشگاه این فازها از پیشرفت ٩٠ درصدی برخوردار است.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا مهدوی، با بیان این که حفاری ١١ حلقه چاه فاز ٢١ به پایان رسیده است، اظهارکرد: هم اکنون در حال انجام عملیات تکمیلی چاه ها هستیم.

مدیر پروژه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی در شرکت اویک، پیشرفت بخش پالایشگاه این فازها را ٩٠ درصد اعلام کرد و افزود: پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١ از چهار ردیف شیرین سازی گاز تشکیل شده که در حال حاضر ردیف نخست آن، آماده دریافت گاز از دریاست.

فازهای ٢٠ و ٢١  از جمله فازهایی هستند که تا پایان امسال وارد مدار می شوند و دو میلیارد فوت مکعب به ظرفیت برداشت از میدان گازی پارس جنوبی اضافه می کنند، بارگیری سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی با ظرفیت برداشت یک میلیارد فوت مکعب گاز ۴ تیرماه آغاز و ١٣ تیرماه نیز این سکو به سمت خلیج فارس حمل شد. به موازات اجرای بخش فراساحل این پروژه، واحدهای مختلف بخش پالایشگاهی به مرور وارد مدار می شوند.

 طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ۵٠ میلیون مترمکعب گاز شیرین برای مصارف داخلی، بازیافت سالانه یک میلیون تن گاز اتان برای مصرف در صنایع پتروشیمی، بازیافت سالانه یک میلیون و ۵٠ هزار تن گاز مایع مرغوب برای صادرات، تولید روزانه ٧۵ هزار بشکه میعانات گازی گوگردزدایی و تثبیت شده برای صادرات و بازیافت روزانه ۴٠٠ تن گوگرد برای صادرات در اولویت وزارت نفت قرار دارد.

توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ در سال ١٣٨٩ به شرکتهای مهندسی و ساختمان صنایع نفت ( اویک) و تاسیسات دریایی با رهبری شرکت اویک واگذار شد.

ساخت و نصب ٢ سکوی سرچاهی مجهز به تسهیلات جداسازی آب، سرویسهای جانبی، پل ارتباطی و سکوی مشعل، حفر ٢٢ حلقه چاه تولیدی، نصب دو رشته خط لوله دریایی ٣٢ اینچ و دو رشته خط  لوله ۴,۵ اینچ انتقال گلایکول جمعاً به طول تقریبی ٢١٢ کیلومتر و احداث پالایشگاه در شرح کار این پروژه قرار دارد.

منبع: شانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: