برنامه ریزی برای آموزش متناسب با آداب و رسوم منطقه ای در مقطع پیش دبستانی

فضلی، مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش: به تازگی اعتباری مستقل به مقطع پیش دبستانی اختصاص داده شده است./ از امسال نیروهای رسمی دولتی هم برای فرایند آموزش استفاده می شود./ در مناطق مختلف کشور برنامه ریزی شده تا آموزش های متناسب با شرایط منطقه و آداب و رسوم فرهنگی نیز در آموزش های پیش دبستانی لحاظ شود.

فضلی_رخساره_ پیش دبستانیبه گزارش عیارآنلاین، رخساره فضلی مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش،در خصوص تأمین نیروی انسانی برای مقطع پیش دبستانی در سال تحصیلی آینده گفت: با توجه به اینکه دوره پیش دبستانی جزو دوره های رسمی اما غیراجباری در نظام آموزشی کشور محسوب می شود لذا تأمین نیرو و اعتبار لازم برای توسعه آن ضروری است که در این راستا به تازگی اعتباری مستقل به مقطع پیش دبستانی اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: از امسال برای اولین بار صرفاً نیروهای غیردولتی برای تأمین نیروهای آموزشی به کار گرفته نمی شود و نیروهای رسمی دولتی هم برای فرایند آموزش استفاده می شود.

فضلی از به کارگیری نیروهای رسمی دولتی در ۵۳ دهستان کشور خبر داد و گفت: به پوشش آموزش های پیش دبستانی در مناطق محروم توجه ویژه ای می شود و با توجه به ضریب محرومیت مناطق به کارگیری نیروی انسانی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای تأمین آن نیروهای  مازاد دولتی و غیردولتی به کار گرفته می شود.

مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: برای ارتقای سطح کیفیت عملکرد معلمان پیش دبستانی آموزش های ضمن خدمت و همچنین بسته های آموزشی برای آنها تدارک دیده شده است.

فضلی یادآور شد: اکنون بیش از ۷۰۰ منطقه کشور پوشش مدارس  پیش دبستانی انجام می شود و این مسئله به روند پیشرفت تحصیلی و پرورشی نوآموزان در آینده نیز بسیار کمک می کند. در واقع این خانواده ها با به رسمیت شناختن این دوره و تلاش برای انتخاب مراکز پیش دبستانی تحت مجوز آموزش و پرورش می توانند نقش بسزایی در روند بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی فرزندانشان داشته باشند.

وی با بیان اینکه حمایت های قابل توجهی در حیطه آموزش  های پیش دبستانی ایجاد شده عنوان کرد: در مناطق مختلف کشور برنامه ریزی شده تا آموزش های متناسب با شرایط منطقه و آداب و رسوم فرهنگی نیز در آموزش های پیش دبستانی لحاظ شود. ش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: