تصویب آیین نامه اجرایی دوره پیش دبستانی در شورای عالی آموزش و پرورش

فضلی، مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش: دوره پیش دبستانی دوره‌ای تخصصی و حرفه‌ای بوده و در صورت نبود مربیان متخصص، این دوره، سامان نمی‌گیرد./ براساس دستور مقام معظم رهبری، وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی مهد کودک، دوره پیش دبستانی تا دانشگاه است./ آیین نامه اجرایی دوره پیش دبستانی تهیه و کلیات آن در کمیسیون شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، رخساره فضلی، مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش امروز در همایش استانی توسعه کمی و کیفی دوره پیش دبستانی که در دهکده ساحلی فرهنگیان واقع در انزلی برگزار شد، اظهار کرد: براساس نظر کارشناسان بزه، طلاق و اقدام به جرم در کودکانی که دوره پیش دبستانی را با موفقیت پشت سر گذرانده‌اند، کمتر بوده و اکثر این کودکان در آینده افراد موفقی هستند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مناسب و کیفی دوره پیش دبستانی در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی در آینده افراد بسیار موثر است، افزود: دوره پیش دبستانی دوره‌ای تخصصی و حرفه‌ای بوده و در صورت نبود مربیان متخصص، این دوره، سامان نمی‌گیرد.

فضلی با اشاره به کاهش بهره هوشی در کشور به عنوان زنگ خطر برای مربیان دوره پیش دبستانی، گفت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بزرگترین دستاورد نظام آموزش و پرورش بوده و براساس دستور معظم له، وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی مهد کودک، دوره پیش دبستانی تا دانشگاه است.

وی با بیان اینکه سرنوشت کودکان در دستان مربیان دوره پیش دبستانی است، گفت: با وجود غیر اجباری بودن دوره رسمی پیش دبستانی در آموزش و پرورش، آموزش‌های آن باید منعطف و سیال باشد.

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تاکید وزارت آموزش و پرورش بر توسعه آموزش دوره پیش دبستانی در مناطق محروم دو زبانه و حمایت دولت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در سایر مناطق، تصریح کرد: ۱۶ نهاد و ۱۸موسسه قرآنی کار پیش دبستانی انجام می‌دهند که در صورت عدم تبعیت از قانون واحد وزارت آموزش و پرورش این فرصت‌ها به عنوان تهدید تلقی می‌شود .

فضلی تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش علاوه‌بر عملیاتی کردن استقرار مدیریت یکپارچه از مهرماه امسال، بر توسعه کمی و کیفی دوره پیش دبستانی تاکید داشته و علاوه بر افزایش دوره‌های غیردولتی در شهرها و مناطق برخوردار، مناطق کم برخوردار و محروم نیز به صورت دولتی اداره می‌شود.

وی با تاکید براهمیت تقویت باورهای فرهنگی در دوره پیش دبستانی، یادآور شد: آیین نامه اجرایی دوره پیش دبستانی تهیه و کلیات آن در کمیسیون شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسیده است.

فضلی تربیت در دوران کودکی را مثل حکاکی بر روی سنگ دانست و بیان کرد: مبنای تعلیم و تربیت دینی و معنوی در دوره پیش دبستانی بوده و ایجاد محیط دینی و معنوی، تاثیر بسزایی در آموزش‌های تربیت دینی کودکان دارد.

در اولین همایش توسعه کمی و کیفی دوره پیش دبستانی گیلان، از ۵۲ نفر از مربیان برتر این دوره در استان با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: