۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳

ذخیره نیروگاههای کشور در حد نامطلوب قرار گرفت/ پیک مصرف برق در محدوده ۴۴ هزار مگاوات

پیک مصرف برق کشور روز گذشته (جمعه ۱۸ تیر ماه ۹۵) در حالی به بیش از ۴۴ هزار مگاوات رسید که میزان ذخیره نیروگاههای کشور به حدود ۲۹۸۰ مگاوات رسید.

به گزارش عیارآنلاین، دیروز پیک مصرف برق کشور ۴۴ هزار و ۲۶۶ مگاوات بوده که این میزان در روز مشابه پارسال ۴۶ هزار و ۱۹۴ مگاوات گزارش شده بود.

بر این اساس، میزان مصرف برق کشور درمقایسه با روز مشابه پارسال ۱۹۲۸ مگاوات کاهش داشت.

همچنین میزان ذخیره نیروگاه‌های کشور در روز گذشته به ۲ هزار و ۹۸۰ مگاوات رسید و صنایع کشور نیز سه‌هزار و ۵۳۲ مگاوات برق مصرف کردند.

در روز گذشته میزان مبادله‌های برون‌مرزی برق ایران با کشورهای همسایه به ۱۶۶۶ مگاوات رسید.

مجموع میزان صادرات برق ایران به کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، ارمنستان و ترکیه ۱۳۰۶ مگاوات و مجموع واردات برق از کشورهای همسایه، به ۳۶۰ مگاوات رسید.

آرش کردی مدیر عامل توانیر نیز روز گذشته با بیان اینکه سر به سر شدن تولید و مصرف برق به گونه ای شده که میزان ذخیره برق در وضعیت نامطلوبی است گفت: خاموشی برنامه ریزی شده نخواهیم داشت اما به هر حال با افزایش دمای هوا اگر حادثه‌ای در شبکه رخ دهد قطعا خاموشی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه سر به سر شدن تولید و مصرف برق به گونه ای شده که میزان ذخیره برق در وضعیت نامطلوبی است گفت: خاموشی برنامه ریزی شده نخواهیم داشت اما به هر حال با افزایش دمای هوا اگر حادثه‌ای در شبکه رخ دهد قطعا خاموشی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: