۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۴

قیمت نفت ایران در مرز ۴۵ دلار آرام گرفت

قیمت نفت سبک و سنگین ایران در هفته منتهی به یکم ژوئیه (جمعه، ١١تیرماه) با کاهش همراه شد، اما قیمت نفت سبک ایران همچنان بالای ۴۵ دلار معامله می شود.

به گزارش عیارآنلاین، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به یکم ژوئیه (جمعه، ١١تیرماه) با یک دلار و ١٠ سنت کاهش به ۴۵ دلار و ٢١ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سبک ایران امسال تاکنون ٣۶ دلار و٧٣ سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و ۶ سنت کاهش به ۴٣ دلار و ٢۴ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣۴ دلار و٣۶ سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ۴۵ دلار و ٢۶ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، ٨٩ سنت کاهش نشان می دهد.

به گزارش اداره کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به یکم ژوئیه با ٢۵سنت کاهش، ۴٨ دلار و ٢٨ سنت برای هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و ٢سنت کاهش به ۴٧ دلار و ٣۶ سنت برای هر بشکه رسید؛ همچنین قیمتهای نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با ٩٣ و ۶٠ سنت کاهش به ۴۵ دلار و۴١ سنت و ۴۶ دلار و هشت سنت برای هر بشکه رسید.

حداقل و حداکثر قیمت نفت در سال ٢٠١۶ به ترتیب  ٢٢ دلار و ۴٨ سنت و ۴٨ دلار و ٢ سنت بوده است.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: