اولین نیروگاه خورشیدی مگاواتی کشور در مسیر بهره‌برداری

اولین نیروگاه خورشیدی با توان یک مگاوات در محل سایت پژوهشگاه نیرو در اراک از اسفندماه سال گذشته به شبکه ۲۰ کیلوولت متصل شده و برق تولیدی خود را به شبکه سراسری تزریق می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، اولین نیروگاه خورشیدی با توان یک مگاوات در محل سایت پژوهشگاه نیرو در اراک از اسفندماه سال گذشته به شبکه ۲۰ کیلوولت متصل شده و برق تولیدی خود را به شبکه سراسری تزریق می‌کند.

طراحی این نیروگاه کاملا توسط متخصصان ایرانی در بخش خصوصی انجام شده است، تجهیزات نیز بخشی داخلی و بخشی با خرید خارجی تامین شده است. در کنار این نیروگاه تجهزات تست میدانی برای آزمون میزان تطبیق پنل های خورشیدی با اقلیم آب و هوای منطقه نیز تعبیه شده است. نیروگاه در چهار منطقه و با دونوع سلولهای مونو و پلی کریستال به منظور بررسی فنی عملکرد انواع سلول در اقلیم منطقه طراحی و ساخته شده است.

در این بازدید فیروزی مدیر اجرایی، میرآبادی مشاور عالی و نوبختی کارشناس خورشیدی ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر حضور داشتند.

بنا به گفته هاشمی مدیر این پروژه، هم اکنون این نیروگاه به عنوان اولین نیروگاه خورشیدی مگاواتی کشور با حداکثر توان خود با بازدهی مطلوب در حال تزریق برق به شبکه سراسری بوده و به زودی توسط مسئولان ارشد وزارت نیرو رونمایی خواهد شد.

منبع: برق نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: