۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵

هند تعرفه ضد دامپینگ بر واردات مواد شیمیایی از ایران وضع کرد

اداره درآمدهای دولت هند تعرفه ضد دامپینگ ۱۶۸.۷۶ دلاری بر واردات هر تن مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نساجی از ۵ کشور از جمله ایران و چین وضع کرد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از پایگاه خبری بی تی وین، اداره درآمدهای دولت هند تعرفه ضد دامپینگ ۱۶۸٫۷۶ دلاری بر واردات هر تن مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نساجی از ۵ کشور از جمله ایران و چین وضع کرده تا از این طریق از تولید کنندگان داخلی این کشور حمایت نماید.

شرکت های پی تی ای ایندیا و ریلاینس اینداستریز به صورت مشترک با ارائه درخواستی خواستار انجام یک تحقیق ضد دامپینگ توسط دولت هند شده بودند.

بر اساس بیانیه صادر شده از سوی دفتر مرکزمالیات غیرمستقیم و گمرکات هند، این مالیات وارداتی محدود کننده برای مدت ۴ سال و به درخواست بخش ضد دامپینگ و تعرفه های هماهنگ اداره درآمدهای هند برقرار شده است.

بدین ترتیب، واردات این ماده شیمیایی از ۵ کشور ایران، چین، اندونزی، مالزی و تایوان، مشمکول تعرفه ضد دامپینگ ۸۳٫۰۸ دلاری تا ۱۶۸٫۷۶ دلاری در ازای هر تن خواهد بود.

در دسامبر سال گذشته، اداره درآمدهای هند تعرفه های ضد دامپینگ موقتی را در زمینه واردات اعمال کرده بود.

بخش ضد دامپینگ و تعرفه های هماهنگ اداره درآمدهای هند پس از انجام تحقیقات لازم دریافته که ماده شیمیایی «اسید ترفتالیک پالایش شده» از ۵ کشور مورد اشاره به قیمتی پایین تر از قیمت عادی وارد هند می شده است. بدین منظور و برای جلوگیری از آسیب دیدن صنعت داخلی هند، بر واردات این ماده تعرفه گمرکی ضد دامپینگ اعمال خواهد شد.

کشورها تحقیقات ضد دامپینگ را بدین منظور انجام می دهند تا مشخص شود که آیا واردات کالاها با قیمت پایین تر موجب آسیب دیدن صنایع داخلی می شود یا نه.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: