واسط تجاری محصولات دانش بنیان جایزه صادرات می‌گیرد

مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بنا داریم برای تشویق شرکتهای دانش بنیان به صادرات، جایزه صادراتی به واسط تجاری اعطا کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، روح الله استیری با بیان اینکه اقدامات متفاوتی در راستای صادرات محصولات دانش بنیان در نظر داریم، اظهار کرد: رشد و توسعه صادرات کالا و خدمات دانش‌بنیان، یکی از اهداف معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری است که نیازمند شناسایی ظرفیت شرکت‌های فناور داخلی و بازارهای بین‌المللی است.

وی افزود: چگونگی فراهم‌سازی بستر مناسب به منظور تحقق این مهم، نیازمند برنامه‌ریزی کلان و سیاستگذاری اجرایی است تا منجر به تجاری‌سازی، رشد و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، ورود به بازارهای بین‌المللی و در نهایت ثروت‌زایی شود.

استیری اظهار داشت: یکی از مهمترین شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی حضور فعالانه و گسترده مردم و بخش خصوصی در عرصه فعالیت‌های اقتصادی است و چون صادرات غیرنفتی که اصلی‌ترین محرک و موتور رشد اقتصادی و رونق آن و مهمترین عامل برای دست‌یابی به توسعه پایدار است، جز با حضور بخش خصوصی و حمایت‌های دولت گسترش نمی‌یابد، حمایت‌های دولت بسیار حیاتی است.

وی تاکید داشت: دفتر توسعه‌ کسب و کار بین‌المللی که یکی از زیرمجموعه‌های معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری است، در چارچوب اهداف و وظایف تعیین شده که بر اساس ماموریت‌های معاونت علمی و فناوری و اسناد بالادستی کشور تنظیم شده‌اند، در تلاش است تا سهمی شایسته در تحقق اقتصاد دانش بنیان ایران اسلامی داشته باشد.

وی با بیان اینکه بنا داریم از ابتدای سال جاری به واسطان تجاری جایزه صادراتی اعطا کنیم، افزود: این مصوبه در سال گذشته در معاونت امور بین الملل به تصویب رسید و قرار است از امسال واسطه های تجاری که منجر به صادارت محصولات دانش بنیان شده اند را شناسایی کنیم.

به گفته وی، هر واسط تجاری به صورت حقیقی و حقوقی که کالاهای دانش بنیان را صادر کنند جایزه صادراتی دریافت خواهد کرد.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: