عضو کمیسیون صنایع: لزوم تولید و استفاده از خودروهای برقی در کلان شهرها

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به قرارداد ایران خودرو وشرکت کره ای ال.جی برای برقی کردن خودروهای ایران خودرو گفت:کمبود کیفیت خودروها نباید مانعی برای استفاده از انرژی های پاک و نو باشد.

به گزارش عیارآنلاین، رمضانعلی سبحانی فر با اشاره به قرارداد ایران خودرو وشرکت کره ای ال.جی برای برقی کردن خودروهای ایران خودرو گفت:برقی شدن خودروها می تواند در کاهش آلودگی هوا، محیط زیست، آلودگی صوتی و استفاده بهینه از انرژی موثر باشد و ارزان قیمت بودن سوخت این خودروها در کاهش هزینه حمل و نقل مردم تاثیر مثبتی دارد.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در قانون برنامه پنجم توسعه کشور بر برقی شدن خودروها و وسایل حمل و نقل عمومی تاکید شده است، افزود:کمبود کیفیت خودروها نباید مانعی برای استفاده از انرژی های پاک و نو باشد و با بهره گیری از دانش فنی و تجربه سایر کشورهای دارای برند باید در جهت کیفی سازی محصولات و برقی کردن خودروها گام برداشت.

تولید انبوه خودروهای برقی نیازمند عزم و اراده جدی دولت است

سبحانی فر با بیان اینکه برقی کردن خودروها در ابتدا نیازمند استانداردسازی خودروها است، ادامه داد:از استانداردهای تولید بدنه و شاسی گرفته تا تجهیزات الکترونیکی داخل خودرو برای مدیریت مصرف سوخت و عملکرد کلی خودرو، تا میزان مصرف سوخت در طی یک مسافت معین و همچنین شتاب و سرعت نهایی خودرو نیاز کنونی صنعت خودروسازی در کشور است که فعالیت مشترک خودروسازان با برندهای خودروسازی دنیا به آن کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه تولید خودروهای برقی در دنیا و در کشور ما روند خوبی یافته است، یادآور شد: تولید انبوه این خودروها نیازمند عزم و اراده جدی دولت است، خودروهای هیبریدی هنوز در دنیا توسعه وسیع پیدا نکرده است و در کشور نیز خودروسازان برای ساخت این خودروها نیازمند توسعه زیر ساختهای تولید این گونه خودروها هستند.

استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی در ایران یک ضرورت است

سبحانی فر با بیان اینکه استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی در بسیاری از کشورهای اروپایی افزایش یافته است، افزود: شرکت‌های خودروساز داخلی نیز باید به سمت تولید این مدل خودروها و سرمایه‌گذاری در این حوزه بروند و امروز استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی در ایران یک ضرورت است به همین منظور باید نسبت به تولید یا واردات این نوع خودروها برای استفاده در کلانشهرها اقدام جدی شود.

وی با اشاره به اینکه ساخت خودروهای برقی و هیبریدی نیاز به ایجاد بستر تولید این خودروها دارد، ادامه داد: که به دلیل گسترده بودن مقوله خودروهای این دست یا کمبود دانش فنی آن، بهتر است که بستر ساخت خودروهای برقی از سوی دولت ایجاد شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در صورت فراهم کردن زیرساخت‌ها و ایجاد مکان‌هایی برای شارژ این خودروها، قطعا استقبال خوبی از این خودروها خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به قیمت بالای خودروهای برقی و هیبریدی حمایت دولت و ارائه تسهیلاتی برای استفاده از این خودروها ضروری به نظر می‌رسد.

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: