۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۸

سفیر فرانسه در ایران: ۱۶ شرکت شیلاتی فرانسه برای سرمایه‌گذاری به ایران آمدند

سفیر فرانسه در ایران گفت: ۱۶ شرکت فرانسوی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های شیلاتی به ایران آمده‌اند که امیدواریم بتوانیم روابط خود را براساس تفاهمات صورت گرفته گسترش دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، فران سوا سینمو سفیر فرانسه در ایران امروز در همایش روز شیلات ایران و فرانسه در اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: در گفت‌وگوهای میان ایران و فرانسه در آوریل گذشته علاقمندی شرکتهای فرانسوی برای سرمایه‌گذاری و حمایت از جهاد کشاورزی ایران خبر داده شده بود که امروز به لطف تلاشهای انجام شده این مهم محقق شد.

وی افزود: برای تحقق این امر باید از تلاش سازمان شیلات ایران تشکر کرد تا زمینه حضور شرکتهای مختلف خارجی از جمله فرانسوی را به ایران فراهم کرده است و می‌توان دانش فرانسوی را در بخش شیلات ایران توسعه داد.

سوا سینمو تصریح کرد: فرانسه به لطف گستردگی و پهناوری دریایی خود با منطقه اقتصادی و انحصاری به وسعت ۱۱ میلیون کیلومتر مربع دومین قلمرو دریایی پس از ایالات متحده آمریکا را دارد.

وی افزود: فرانسه با داشتن سهم ۱۰ درصدی مقام چهارم صید ماهی در اتحادیه اروپا را نیز دارد که رقم معاملات شیلاتی فرانسه در سال ۲۰۱۴ یک میلیارد یورو بوده است و ۹۳ هزار نفر به طور مستقیم یا غیرمستقیم در این صنعت کار می‌کنند.

سفیر فرانسه در ایران تصریح کرد: برای تضمین منابع دریایی و فعالیتهای پایدار در بخش شیلات باید فعالیت‌های آبزی‌پروری گسترش یابد که شرکتهای ما برای تقسیم این اهداف و شناخت‌های خود با همتایان ایرانی به کشور شما آمده‌اند.

وی گفت: فرانسه و ایران در این ارتباط از چندین سال قبل روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند به شکلی که در بخش پرورش ماهی از سال ۲۰۱۴ این شرکت فرانسوی با فروش تخم قزل‌آلا فعالیت خود را آغاز کرد که این فعالیت‌ها تاکنون نیز از طریق شرکتهای دیگر نیز ادامه دارد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: