ایران ۱٫۵ میلیون تن گندم از روسیه خرید

روسیه در سال گذشته کشاورزی به ۹۳ کشور گندم فروخته است و بنا به اعلام سازمان فدرال بهداشت دام و گیاه این کشور، ایران با خرید تقریبا ۱،۵ میلیون تن گندم در ردیف سوم خریداران قرار گرفت.

به گزارش عیارآنلاین، روسیه با حدود ۳۵ میلیون تن صادرات غله از جمله بیش از ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم در سال کشاورزی گذشته (اول ژوئیه ۲۰۱۵ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶)، برای نخستین بار در صدر فهرست صادر کنندگان جهانی قرار گرفت.
بنا به اعلام امروز (سه شنبه) خبرگزاری اسپوتنیک، مصر تقریبا با خرید ۵٫۸ میلیون تن در صدر خریداران غله از روسیه می باشد و ترکیه هم سه میلیون تن گندم خریداری کرد و سپس ایران این فهرست است.
براساس اطلاعات انتشار یافته، روسیه سال گذشته کشاورزی توانست با ۲،۵ میلیون تن صادرات بیش از کانادا و ۳،۵ میلیون تن بیشتر از آمریکا در این زمینه صدرنشین شود در حالیکه سال قبل از آن در ردیف سوم قرار داشت.
روسیه که سال ۲۰۰۲ صادرات انبوه غله را آغاز کرد و توانست در ردیف ۱۰ کشور بزرگ صادر کننده گندم قرار بگیرد، تاکنون جایگاه خود را ارتقا داده و امسال هم برای نخستین بار در صدر این فهرست قرار گرفت که افزایش نرخ دلار در برابر بیشتر ارزها از علت های اصلی آن بود، زیرا گندم آمریکا در بازارهای صادراتی گران شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: