تعداد دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول در سال تحصیلی جدید حدود ۳ میلیون است

محبی، مدیرکل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش: در سال تحصیلی جدید بحرانی در خصوص نیروی انسانی در متوسطه اول نداریم، تعداد دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول در سال تحصیلی جدید حدود ۳ میلیون است./ تعدادی از دانشجو معلمان از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل می‌شوند و برای تدریس در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کلاس‌های درس حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، عظیم محبی مدیرکل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش، در خصوص وضعیت نیروی انسانی در متوسطه اول در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید بحرانی درخصوص نیروی انسانی در متوسطه اول نداریم؛ چرا که در سال تحصیلی جدید سه پایه تحصیلی وجود دارد و استان‌ها براساس نیروی انسانی که از قبل داشته‌اند، برنامه ریزی می‌کنند.

وی در خصوص تعداد دانش‌آ‌موزان مقطع متوسطه اول افزود: تعداد دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول در حال حاضر حدود ۳ میلیون است که در اول مهر نیز همین تعداد هستند و تقریباً یک میلیون دانش‌آموز که در پایه نهم هستند از این مقطع خارج شده و حدود یک میلیون دانش‌آموز نیز از پایه ششم به پایه هفتم می‌آ‌یند؛ بنابراین تعداد دانش‌آموزان همان ۳ میلیون است، ضمن اینکه نیروی انسانی سال گذشته نیز ساماندهی شده‌اند.

محبی یادآور شد: نقل و انتقالات به اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها واگذار شده و بخشنامه ساماندهی برای سال تحصیلی جدید ابلاغ شده‌ است؛ ضمن اینکه تعدادی از دانشجو معلمان نیز از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل می‌شوند و برای تدریس در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کلاس‌های درس حضور پیدا می‌کنند.

مدیرکل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: جشنواره حامیان مدارس شبانه‌روزی نیز امسال برگزار می شود؛ ضمن اینکه همایش برنامه درس علوم تجربی در توسعه مهارت‌های تفکر و پژوهش در آذر ماه برگزار می شود و همایش نقش مدرسه در شکل‌گیری هویت در سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری جشنواره تدریس معلمان با تغییر ماهیت و با عنوان جشنواره نوآوری در فرآیند یاددهی و یادگیری در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: معلمان می‌توانند هر نوآوری که در کلاس درس دارند را با توجه به شاخص‌های مدنظر، در این جشنواره ارائه دهند.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: