پیش بینی تجهیز ۹ هزار و ۱۶۴ کلاس هوشمند برای سال تحصیلی جدید

حبیبی، معاون فناوری مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش: برای سال تحصیلی جدید تجهیز ۹ هزار و ۱۶۴ کلاس هوشمند پیش بینی شده که لازم است هر کلاس از حداقل امکانات رایانه ای برخوردار باشد./ برنامه‌های مختلفی برای آموزش ١۵٠ هزار معلم تدوین شده که برنامه های آموزشی به صورت الکترونیکی و با استفاده از فناوری‌های نوین انجام می شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمود حبیبی معاون فناوری مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: کلاس‌های هوشمند علاوه بر داشتن تجهیزات سخت افزاری مستلزم بستر فرآیند یاددهی و یادگیری است همچنین با توجه به پیشرفت فناوری‌های نوین، آموزش ها نیز باید به صورت متفاوتی انجام شود.

معاون فناوری مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اذعان کرد: برای سال تحصیلی جدید تجهیز ۹ هزار و ۱۶۴ کلاس هوشمند پیش بینی شده که لازم است هر کلاس از حداقل امکانات رایانه ای برخوردار باشد.
وی بیان کرد: متوازن سازی و ساخت مدارس هوشمند بر اساس شاخص‌های جمعیت دانش آموزی و میزان شهری-روستایی انجام می شود که هر سال برای میزان متفاوتی برنامه ریزی‌های لازم انجام می شود.
حبیبی در خصوص آموزش ضمن خدمت معلمان در مدارس هوشمند عنوان کرد: برنامه‌های مختلفی برای آموزش ١۵٠ هزار معلم تدوین شده که برنامه های آموزشی به صورت الکترونیکی و با استفاده از فناوری‌های نوین انجام می شود که آموزش دوره‌های ضمن خدمت معلمان از مرداد ماه آغاز و تا شهریور ماه پایان می یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: