فولادگر: قاچاق برنامه های کلان کشور را تحت شعاع خود قرار می دهد

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چگونه اجناس قاچاق از نقطه صفر مرزی به قلب پایتخت و کوچه مروی رسیده است، گفت:قاچاق برنامه های کلان کشور را تحت شعاع خود قرار داده و امکان مدیریت و پیشرفت برنامه های زیربنایی را تضعیف می کند.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا فولادگر ،با اشاره به تصویب قانون تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز درمجلس و اصلاحیه بعدی این قانون،گفت:دولت و مسئولان مربوطه بایدقانون را کامل و به درستی اجرا کنند،اما متاسفانه گاهی حتی در اسکله های رسمی قاچاق سازمان یافته انجام می شود.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه مشکل قاچاق درکشور کوله برها و قاچاقچیان خرد نیستند،افزود:زمانی که قاچاق به صورت سازمان یافته انجام می شود،نشان دهنده عزم و اراده برای انجام این کار و وجود تشکیلات در ورای این عمل است.

چگونه اجناس قاچاق از نقطه صفر مرزی به قلب پایتخت رسیده است

فولادگر با بیان اینکه برخوردکنندگان با قاچاق باید به سراغ دانه درشت ها بروند،ادامه داد:باید منشاء و ریشه قاچاق درکشور را پیدا کرد، که بخشی از این ریشه به گمرک از جمله دورزدن های نظام گمرکی و کم اظهاری های گمرکی برمی گردد.

وی با تاکید براینکه باید مشخص شود که پشت پرده کالاهای قاچاق کوچه مروی چه کسانی هستند و چگونه این اجناس قاچاق از نقطه صفر مرزی به قلب پایتخت رسیده است،یادآور شد:نهادهای اطلاعاتی،امنیتی، بازرسی و انتظامی با همکاری و اقدامات هماهنگ باید از واردات کالای قاچاق ممانعت به عمل آورند.

قاچاق برنامه های کلان کشور را تحت شعاع خود قرار می دهد

فولادگر با بیان اینکه مبارزه با قاچاق نیازمند عزم ملی و هماهنگی هر سه قوه است،افزود: هزینه قاچاق باید به مراتب سنگین تر از هزینه واردات باشد به این معنی که باید همه سدهای سر راه قاچاق را پرهزینه کرد تا بتوان با این پدیده مبارزه کرد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه شفاف سازی در اقتصاد باید اولویت اصلی سیاستگذاران باشد، تصریح کرد:هیچ موضوعی بر مقابله با قاچاق ارجحیت ندارد؛چرا که قاچاق برنامه های کلان کشور را تحت شعاع خود قرار داده و  امکان مدیریت و پیشرفت برنامه های زیربنایی و بلند مدت را تضعیف می کند،لذا نمایندگان مردم درخانه ملت از طریق دستگاه های نظارتی و بازوی نظارتی خود پیگیر مقابله با این پدیده شوم هستند.

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: