گزارش کیفیت خودروهای تولید خرداد/ خودروهای زیر ۲۵ میلیون تومان فقط یک ستاره گرفتند

براساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در گروه خودروهای با سطح قیمتی پایین‌تر از ۲۵ میلیون تومان، تمام خودروها فقط یک ستاره دریافت کرده‌اند.

به گزارش عیارآنلاین، در خردادماه ۱۳۹۵ تعداد ۸۴ هزار و ۹۲۴ دستگاه خودروی سبک تولید شده که ۹۱ درصد از حجم تولیدات به خودروهای سواری و ۹ درصد دیگر به خودروهای وانت اختصاص دارد. خودروهای سبک تولیدی کشور در این ماه، شامل ۳۳ مدل خودرو در گروه سوالی و ۱۱ مدل در گروه وانت هستند.

سواری:

خودروی سایپا ایکس ۱۳۱ و هایما S7 به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تولید خودرو را در این ماه به خود اختصاص داده است.

وانت:

در خرداد ماه ۹۵ در این بخش، خودروهای وانت آریسان، وانت پیکاپ فوتون بیشترین و کمترین میزان تولید خودرو را به خود اختصاص داده است.

مطابق دستورالعمل جدید ارزیابی، تعیین سطح کیفی خودروها با استفاده از مدل درجه‌بندی یک تا پنج ستاره، صورت  می‌گیرد که  بر همین اساس این ارزیابی در خردادماه امسال در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان،‌ خودروهای پارس تندر، تندر ۹۰ اتومات، تندر ۹۰ پارس خودرو و تندر ۹۰ ایران خودرو سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

خودروهای NEW MVM 315 و پژو ۲۰۶ نیز دارای دو ستاره از پنج ستاره کیفی هستند. باقی خودروهای قرار گرفته در این سطح قیمتی شامل پژو ۲۰۶ صندوق‌دار، پژو ۴۰۵ ایران خودرو خراسان، رانا، پژو پارس مازندران، پژو پارس خراسان، دنا، پژو ۴۰۵، سمند ایران خودرو مرکزی، سمند ایران خودرو تبریز، پژو پارس ایران خودرو فارس، پژو پارس ایران خودرو مرکزی و تیبا هاچ‌بک، یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

در گروه خودروهای با سطح قیمتی پایین‌تر از ۲۵ میلیون تومان، تمام خودروهای قرار گرفته در این گروه شامل خودروهای سایپا ۱۳۱ تولیدی سایپا، تیبا، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۱۱ و سایپا ۱۳۱ تولیدی پارس خودرو، یک ستاره از پنج ستاره کیفی را دریافت کرده‌اند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: