۱۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴

کاهش تعرفه واردات پوشاک هند به ایران به روایت رسانه های هندی

صادرکنندگان منسوجات هند خواستار کاهش تعرفه‌های واردات پوشاک در ایران هستند و پس از سفر هیئت هندی به تهران مقامات مالیاتی ایران با کاهش تعرفه واردات منسوجات و پوشاک به ۲۰ تا ۲۵ درصد یا حتی پایین‌تر در ۲ سال آینده موافقت کردند.

به گزارش عیارآنلاین، راشمی ورما معاون وزارت صنایع پوشاک هند گفت هرچند که آمریکا و اتحادیه اروپا بازارهای مهمی برای صادرکنندگان پوشاک هند هستند اما آنها در حال بررسی فرصت‌های موجود در ایران هستند چراکه تلاش می‌کنند تا بازارهای صادراتی جدیدی برای کاهش وابستگی به این دو منطقه به منظور رشد در صادرات کشف کنند.

به نوشته رسانه‌های هندی، یک هیئت نمایندگی از وزارت تجارت هند و مقامات این صنعت اخیرا با همتایان خود ملاقات کردند. هیئت هندی در مورد موضوعاتی نظیر تعرفه‌های متداول و کاهش سیاست‌های حمایتی برای صادرات بدون زحمت پوشاک به ایران مذاکره کردند.

هند در بازار ایران نه به علت معاهده‌های ترجیحی نظیر اتحادیه اروپا بلکه به علت مالیات‌های بسیار بالایی که ایران دارد، حضور ندارد. تا ۲ سال گذشته مالیات ۲۰۰ درصدی بر پوشاک و منسوجات وارداتی ایران از هند اعمال شده بود که به تدریج به ۵۵ درصد و ۳۲ درصد کاهش یافت.

به دنبال سفر هیئت‌های هندی، مقامات مالیاتی ایران با کاهش تعرفه واردات منسوجات و پوشاک به ۲۰ تا ۲۵ درصد یا حتی پایین‌تر در ۲ سال آینده موافقت کردند.

کشف بازارهای جدید برای صادرکنندگان منسوجات هند به علت کاهش محموله‌ها به بازارهای سنتی نظیر آمریکا و اتحادیه اروپا که بیش از ۶۰ درصد صادرات پوشاک و منسوجات این کشور را به خود اختصاص داده بودند، به بحرانی تبدیل شده است.

به علت معاهده‌های ترجیحی در کشورهایی نظیر پاکستان، ویتنام و بنگلادش، صادرات منسوجات هند به این کشورها غیررقابتی شده است. در نتیجه صادرات هند به این کشورها در چند سال گذشته کاهش یافته است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: