۲۳ میلیون نفر از جمعیت کشور زیر پوشش نظام ارجاع قرار می گیرد

آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت: امسال ۲۳ میلیون نفر از جمعیت کشور شامل روستاییان، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زیر پوشش نظام ارجاع بیمار قرار می گیرند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر «محمد حاجی آقاجانی» دوشنبه شب در مصاحبه با خبرنگاران در گرگان افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان کار دولت یازدهم حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی افزود: تلاش وزارت بهداشت در ایجاد تخت های بیمارستانی در سایه حمایت همه جانبه دولت یازدهم و با اجرای طرح تحول سلامت از اردیبهشت سال ۹۳ آغاز شده است این در حالیست که در دولت های گذشته سالانه یک هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در کشور ایجاد می شد.
به گفته وی، نمونه بازر تلاش دولت یازدهم در افزایش تخت های بیمارستانی را می توان در استان گلستان مشاهده کرد که در سه سال گذشته عمر این دولت، حدود ۸۰۰ تخت معادل ۵۰ درصد تخت های بیمارستانی موجود استان ایجاد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گفته وی، حدود ۱۲۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور موجود است که با در نظر گرفتن شاخص جمعیت نسبت به کشورهای خاورمیانه همچنان رقم پایینی است.

* ۲۳ میلیون نفر از جمعیت کشور زیر پوشش نظام ارجاع قرار می گیرد
دکتر حاجی آقاجانی همچنین گفت: امسال ۲۳ میلیون نفر از جمعیت کشور شامل روستاییان، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زیر پوشش نظام ارجاع بیمار قرار می گیرند.
وی با بیان این که اجرای نظام ارجاع بیمار یکی از اولویت های نظام سلامت است، گفت: برای عملیاتی شدن آن نیاز مبرم به ایجاد زیرساخت ها در حوزه درمان وجود دارد.
به گفته وی، اکنون زیرساخت های اجرای نظام ارجاع بیمار در چند استان کشور فراهم شده است.

* کاهش هزینه های درمانی با اجرای طرح تحول سلامت
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجرای طرح تحول سلامت کاهش هزینه، افزایش دسترسی در ارایه خدمات به مردم در مراکز درمانی و رضایتمندی عمومی را به همراه داشته است.
حاجی آقاجانی افزود: برای اجرای هر چه بهتر طرح تحول نظام سلامت توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان اعم از سخت افزاری و نرم افزاری استمرار دارد که ایجاد فضای فیزیکی درمانی در مناطق محروم، امکانات زایمان ایمن، کلینیک های درمانی تخصصی و فوق تخصصی، توسعه و ایجاد مراکز اورژانس، مرکز درمان سرطان و بازسازی بیمارستان های موجود از این جمله است.
معاون درمانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه شماری از کارشناسان این معاونت روز دوشنبه برای بازدید از آخرین وضعیت ایجاد طرح های درمانی به استان گلستان سفر کرد.
حدود یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت گلستان در ۳۰ نقطه شهری و یک هزار روستا سکونت دارند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: