وظایف وزارت بهداشت در کمیته بررسی بیوتروریسم تعیین شد/ انتقاد از برخورد رسانه‌ای با موضوع بیوتروریسم

حریرچی، قائم مقام وزارت بهداشت: تعداد افراد نادانی در جهان وجود دارند که با ملت‌ها و نظام‌های اسلامی و انقلابی مخالف هستند و از هیچ کاری فروگذار نیستند؛ بنابراین موضوع بیوتروریسم اهمیت دارد. اما نحوه برخورد با آن رسانه‌ای نیست گویا کمیته‌ای مامور شده تقسیم وظایف بین وزارت بهداشت، وزارت اطلاعات،‌سازمان پدافند غیرعامل و … انجام شده و درخواست ما این است که اظهارنظرها باید مبتنی بر موارد علمی باشد. برخی تذکرات به برخی افراد از سوی نهادهای ذیربط داده شده است.

به گزارش عیارآنلاین، ایرج حریرچی درنشست خبری در رابطه با موضوع بیوتروریسم گفت: یک تعداد افراد نادان در جهان وجود دارند که با ملت‌ها و نظام‌های اسلامی و انقلابی مخالف هستند و از هیچ کاری فروگذار نیستند؛ بنابراین موضوع بیوتروریسم اهمیت دارد.

وی ادامه داد: اما نحوه برخورد با آن رسانه‌ای نیست گویا کمیته‌ای مامور شده تقسیم وظایف بین وزارت بهداشت، وزارت اطلاعات،‌سازمان پدافند غیرعامل و … انجام شده و درخواست ما این است که اظهارنظرها باید مبتنی بر موارد علمی باشد. برخی تذکرات به برخی افراد از سوی نهادهای ذیربط داده شده است.

قائم‌مقام وزیر بهداشت گفت: اینطور نیست که هر آتش‌سوزی انفجار یا حادثه‌ای را تروریستی اعلام کنیم و بعد بیایند ثابت کنند که واقعی بوده یا خیر باید به این موضوعات دقت شود.

* واگذاری صندوق درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت

حریرچی درمورد دستور رئیس جمهور مبنی بر واگذاری صندوق درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت گفت: این دستور که واگذاری صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی و پول‌های بیمه مردم که برای درمان اخذ می‌شود منحصرا در حوزه درمان هزینه شود مطرح شده است. سازمان تامین اجتماعی به طور شفاهی اعلام کرده که این مسیر را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: امیدواریم در حساب‌های مالی هم نشان داده شود. در جلسات مربوطه آن را پیگیری کرده‌ایم و احتمالا در صورت‌ حساب‌های مالی نشان داده خواهد شد.

* ورود وزارت بهداشت به استانداردسازی استخرها

قائم‌مقام وزیر بهداشت در رابطه با استانداردهای استخرهای شنا گفت: وزارت بهداشت از نظر میزان کلرزنی‌، کنترل عفونت، دمای آب، محیط استخر و امکانات آن استانداردها را تدوین کرده و بازرسی‌های دوره‌ای انجام می‌شود و چنانچه تخلفی باشد با آن برخورد خواهد شد.

حریرچی افزود: مشکلاتی در سواحل دریا و رودخانه‌ها داریم همکاری‌هایی با استان‌های ساحلی انجام دادیم اما از نگرانی‌ها ما غرق‌شدگی‌ها است همچنین در زمینه آلودگی‌ آب‌ها نیز تذکراتی را داده‌ایم.

* کاهش تلفات ناشی از ریزگردها در ماه جاری

قائم‌مقام وزیر بهداشت در رابطه با موضوع افزایش ریزگردها در برخی استانهای کشور گفت: وزارت بهداشت در انتهای زنجیره کنترل ریزگردها قرار دارد، تغییر عوامل زیست محیطی مثبت و منفی و تغییر اقلیم کشورهای همسایه اثرگذار است بنابراین مقوله پیچده‌ای است و اقدامات بازدارنده می‌طلبد.

وی ادامه داد: نقش ما آگاهی رسانی است تا دستگاه‌های ذیربط را حساس کنیم و مردم را آگاه کنیم که در معرض خطر نباشد در ماه جاری به دلیل تعطیلی پیش امده وجود ماه رمضان، تعطیلی مدارس و اینکه فصل سرما همیشه مزید بر این تلفات می‌شود، تلفات کمتری را شاهد بوده‌ایم و مصدوم کمتری داشته ایم.

حریرچی تصریح کرد: باید همیشه آماده باشیم تا پاسخ مناسب بدهیم این موضوع در استان‌های در معرض خطر پیگیری شده و آمار فوت نسبت به آلودگی و ریزگردها کار پیچده‌ای است چرا که برخی از افراد با مشکلات تنفسی به آمار فوت این مقوله اضافه می‌شود حتی در تهران موضوع فوت ناشی از آلودگی کار پیچیده‌ای است و احتیاج به کنترل دارد.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: