۱۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۳

سیف: ارائه اطلاعات مشتریان به نهادهای بین المللی تصور اشتباهی است

سیف، رئیس کل بانک مرکزی: متاسفانه برخی با شبهه پراکنی مانع اجرای درست اقدامات می شوند که نمونه آن در موضوع گروه ویژه اقدام مالی(FATF)* می بینیم./ اینکه برخی تصور می کنند بانک مرکزی اطلاعات مشتریان و حساب های بانکی را به گروه ویژه اقدام مالی ارایه می کند تصور نادرستی است./ تفاهم ما با گروه ویژه اقدام مالی در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم است و مصادیق تروریسم را نیز خود ایران تعیین می کند./ لایحه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا هرچه زودتر به مجلس ارائه میشود./

به گزارش عیارآنلاین، ولی الله سیف عصر امروز(دوشنبه) در جلسه هم اندیشی نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس، تلاش های این مرکز برای استفاده در مراکز تصمیم گیری را قابل تقدیر دانست.
وی ادامه داد: اینکه برخی تصور می کنند بانک مرکزی اطلاعات مشتریان و حساب های بانکی را به گروه ویژه اقدام مالی ارایه می کند تصور نادرستی است.
رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: تفاهم ما با گروه ویژه اقدام مالی در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم است و مصادیق تروریسم را نیز خود ایران تعیین می کند.
وی با یادآوری اینکه اکنون قانون بانکداری بدون ربا با قدمت ۳۲ ساله در نظام بانکی در حال اجراست، افزود: لازم است این قانون و ضوابط و استانداردها بازنگری شود؛ بر این اساس بانک مرکزی با آغاز به کار مجلس دهم لایحه ای در این زمینه به مجلس ارایه خواهد کرد.

** پیشنهاد همکاری پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی
«کاظم جلالی» رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، در جلسه هم اندیشی با رییس کل بانک مرکزی گفت: پیشنهاد می کنم پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی و مرکز پژوهش های مجلس با امضای تفاهمنامه همکاری و تشکیل کارگروه مشترک، ارتباط تنگاتنگ خود را بیش از پیش ادامه دهند.
جلالی افزود: می توان از ظرفیت کمیسیون های مرتبط در مجلس شورای اسلامی برای بررسی و نهایی سازی لایحه بانکداری بدون ربا بهره برد.
وی تاکید کرد باید بین اقتصاد مقاومتی و لوایح ارتباط برقرار کرد.
………………………..
* Fainancial Action Task Force

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: