لاریجانی:کارگروه مشترک دولت و مجلس برای تدوین قانون حمایت از محیط بانان تشکیل شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت حمایت از محیط بانان گفت: لازم است کارگروه مشترکی میان کمیسیون کشاورزی و دولت برای تدوین قوانین حمایتی از محیط بانان تشکیل شود.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۳ تیرماه) مجلس شورای اسلامی بعد از ارائه گزارش عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست از سوی ابتکار به بحث محیط‌بانان و حوادثی که برای آن‌ها رخ می‌دهد اشاره کرد و گفت: لازم است که کمیسیون کشاورزی کارگروه مشترکی با دولت تشکیل دهد که در این خصوص در صورت لازم قوانینی برای حمایت از این افراد تدوین شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به لایحه هوای پاک که در دستور کار مجلس نهم بود، تاکید کرد: لازم است این لایحه مجددا در دستورکار و پیگیری کمیسیون قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به تاکیدات رهبری در خصوص محیط زیست افزود: شما در خصوص بحث ریزگردها فعالیت هایی داشته اید که لازم است با کمک وزارت خارجه پیگیری‌ها را شدت دهید چرا که استان‌های زیادی با این مشکل درگیرند.

دکتر لاریجانی با اشاره به بند دهم سیاست‌های کلی نظام گفت: مقام معظم رهبری بر استقرار حساب های زیست محیطی در حساب‌های ملی تاکید داشتند از این رو لازم است پایه‌های این موضوع مهم را تقویت کنید.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه زباله مسئله ای عمومی است، تاکید کرد: استان‌های شمالی و سایر استان‌ها با این قضیه درگیر هستند این در حالی است که زباله در دنیا طلای کثیف است و در حوزه انرژی، کود و غیره کاربرد دارد لذا باید کمک کنید در فضای عمومی امکانی برای بازیافت فراهم شود که هم برای محیط زیست مفید است و هم باعث سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی افزود: لازم است تحلیل جغرافیایی محیط زیست از سوی سازمان تدوین شود تا ظرفیت های سرمایه‌گذاری فراهم شود چرا که در حال حاضر استعلام برای این سرمایه‌گذاری‌ها زمانبر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: احیای تالاب‌ها نیز از امور مهمی است که باید در دستورکار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گیرد و مجلس نیز در تمامی این امور پشتیبان سازمان خواهد بود./

منبع: مرکز پژوهش های مجلس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: