رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: مجلس بحث تجمیع بیمه ها را در دستور کار قرار می دهد

خدادادی، نماینده مردم آذربایجان شرقی: به طورقطع در بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس موضوع تجمیع بیمه‌های پایه مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ با توجه به اینکه در حال حاضر هر فردی از دو یا چند بیمه استفاده کرده و برخی هیچ بیمه‌ای ندارند اتخاذ راهکاری موثر و قابل قبول برای حل این مشکل ضروری است.

به گزارش عیارآنلاین، سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بحث تجمیع بیمه ها در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس دهم قرار خواهد گرفت ،گفت: به طورقطع در بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس موضوع تجمیع بیمه‌های پایه مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ با توجه به اینکه در حال حاضر هر فردی از دو یا چند بیمه استفاده کرده و برخی هیچ بیمه‌ای ندارند اتخاذ راهکاری موثر و قابل قبول برای حل این مشکل ضروری است.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات مردم در بخش درمان تعدد بیمه هاست ،علت عملیاتی نشدن این ماده قانون برنامه پنجم توسعه را مخالفت برخی ارگانها دانست و افزود :مسلما اجرایی شدن بحث تجمیع بیمه ها دکان برخی افراد را تخته می کند.

خدادادی همچنین گفت:همانطور که با ادغام برخی سازمان ها وارگان ها جلوی موازی کاری آنها گرفته شده است در بیمه ها نیز این کار باید صورت گیرد .در حال حاضر اماری که بیمه ها ا از تعداد اعضای خود ارائه می دهند نزدیک به یک ونیم برابر جمعیت کشور است که این مسئله نه تنها موجب صرف هزینه های هنگفت برای دولت می شود بلکه ارائه خدمت رسانی به مردم را نیز دچار مشکل می کند .

وی افزود: یکی از دفترچه‌های افراد دارای دو یا چند دفترچه بیمه در سال جاری حذف می شود و تکلیف نحوه دریافت حق بیمه از دارندگان بیمه سلامت همگانی تا سه هفته آینده مشخص می‌شود.این اقدام می تواند گامی در جهت تجمیع سایر بیمه ها باشد.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: