جزئیات برنامه‌های آموزش و پرورش برای دختران دانش‌آموز/اجرای طرح «مدرسه دوستدار زندگی» در سال تحصیلی جدید

احمدی، مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش: در ۱۰ مدرسه در شهر تهران طرح مدرسه دوستدار زندگی اجرا شد. ارزیابی این طرح در پایان سال تحصیلی ارائه می‌شود و قرار است در تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بهزیستی، در سال تحصیلی آینده آن را در استان‌ها اجرا کنیم، سازمان بهزیستی اعتبار این طرح را تأمین کرده و اجرای آن را ‌آموزش و پرورش انجام دهد.

به گزارش عیارآنلاین، مهناز احمدی مدیرکل اموز زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به برنامه‌های سال جاری اظهار داشت: تعدادی از برنامه‌ها مربوط به قبل است که در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ اجرا می‌کنیم و قرار است سال‌های بعد نیز آن را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: در تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری امضا کردیم، طرح آسیب‌‌شناسی روانی اجتماعی دانش‌آموزان دختر دوره دوم نظام متوسطه است که انجام می‌شود؛ این طرح در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ به صورت پایلوت در ۸ استان انجام شد و در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در کل کشور اجرا شد.

احمدی افزود: طرح دیگر، آموزش حقوق و تکالیف دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم است که در ۱۵ استان اجرا شد؛ این مشاوره شامل مشاوره حقوق فردی، اجتماعی و شهروندی بوده و قرار است پس ارزیابی‌های لازم، آن را سال تحصیلی جدید در کل کشور اجرا کنیم.

مدیرکل زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طرح‌های سال گذشته گفت: طرح بُشری و مشکات دو طرحی است که برای بهبود وضعیت بهداشتی دانش‌آموزان دختر مناطق محروم است؛ به خصوص دانش‌آموزان مراکز شبانه‌روزی که از خانواده دور هستند و دانش‌آموزان در این دوره‌ها آموزشی‌های لازم را می‌بینند و بسته‌های بهداشتی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی در خصوص برنامه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی افزود: بر اساس نتایجی که در این خصوص به دست آمده است و لیستی که مربوط به استان‌هاست، برنامه‌های آموزشی و اجرایی را انجام خواهیم داد.

احمدی با اشاره به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار یادآور شد: این طرح در کل کشور در حال اجراست؛ البته همه زنان سرپرست را شامل نمی‌شود و تنها درصد کمی را امسال پوشش داده‌ایم که امیدوارم با جذب اعتبار بیشتر، در آینده پوشش بیشتری دهیم.

مدیرکل زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طرح مدرسه دوستدار زندگی تصریح کرد: در حال حاضر این طرح در تهران اجرا می‌شود و مدرسه‌ای الگوست که دانش‌آموزان در آ‌ن احساس آرامش و امنیت می‌کنند و محیط مدرسه، محیطی امن است و در آن باید کل دانش‌آموزان و اولیای مدرسه آموزش‌های لازم  را ببینند و فضای مدرسه از نظر رنگ‌آمیزی و امکانات تلطیف شود.

وی با بیان اینکه در ۱۰ مدرسه در شهر تهران طرح مدرسه دوستدار زندگی اجرا شد، خاطرنشان کرد: ارزیابی این طرح در پایان سال تحصیلی ارائه می‌شود و قرار است در تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بهزیستی، در سال تحصیلی آینده آن را در استان‌ها اجرا کنیم، سازمان بهزیستی اعتبار این طرح را تأمین کرده و اجرای آن را ‌آموزش و پرورش انجام دهد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: