آموزش زبان خارجی به کودکان بالای هفت سال در تور ویژه سوئیس

گزارش/یکی از موسسات بخش خصوصی که برورشورهای تبلیغاتی آن مقابل مدارس البته مدارس شمال پایتخت توزیع می‌شود، به برگزاری تور تابستانی ویژه دانش‌آموزان ۷ سال به بالا در کشور سوئیس اقدام می‌کند و در این دوره آموزشی که از یک هفته تا سه هفته و بیشتر را شامل می‌شود زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود/ این مؤسسه مدعی است مجوز خود را از وزارت علوم دریافت کرده است اما آیا وزارت علوم متولی اعطای مجوز به موسسه‌ای است که در حوزه دانش‌آموزی اقدام می‌کند؟

به گزارش عیارآنلاین، تب فراگیری زبان‌های خارجی در کشور و ضعف آموزش‌وپرورش در آموزش‌های ارائه شده منجر به داغ شدن بازار موسسات خصوصی و حتی ورود سفارتخانه‌های کشورهای دیگر به این بحث شده است.

هم‌اکنون صرفاً زبان انگلیسی در مدارس کشور ارائه می‌شود البته شورای عالی آموزش و پرورش ۱۴ سال قبل مصوبه‌ای را مبنی بر آموزش‌ ۵ زبان خارجی در مدارس داشت اما در تمام این‌ سال‌ها، مصوبه فوق رنگ اجرا به خود نگرفت و آموزش و پرورش نیز دلیل آن را عدم استقبال دانش‌آموزان از سایر زبا‌ن‌های خارجی می‌داند.

در شرایطی که آموزش و پرورش براین باور است، انگلیسی همچنان زبان اول در کشور و مدارس است، موسسات بخش خصوصی با رصد علائق دانش‌آموزان با برگزاری تورهای سفر به خارج از کشور دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی را برگزار می‌کنند و معتقدند که استقبال از سایر زبان‌ها به ویژه فرانسه و آلمانی دست کمی از انگلیسی ندارد.

یکی از موسسات بخش خصوصی که برورشورهای تبلیغاتی آن مقابل مدارس البته مدارس شمال پایتخت توزیع می‌شود، به برگزاری تور تابستانی ویژه دانش‌آموزان ۷ سال به بالا در کشور سوئیس اقدام می‌کند و در این دوره آموزشی که از یک هفته تا سه هفته و بیشتر را شامل می‌شود زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود و این امکان برای آنها وجود دارد که در کنار زبان اصلی مثلاً انگلیسی زبان دوم دیگری را نیز برای فراگیری انتخاب کنند.

این دوره آموزشی ویژه دانش‌آموزان از ۶ تیر تا ۲۳ مرداد برگزار می‌شود و علاوه بر برنامه‌های آموزش زبان، فوق برنامه‌های مختلفی از جمله تفریحی، ورزشی و گردشگری برای آنها در نظر گرفته شده است که می‌توان به بازدید از مدرسه آمریکایی اشاره کرد.

هزینه یک هفته اقامت حدود معادل چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به پول ایران است.

بر اساس این گزارش، این موسسه در شرایطی اقدام به برگزاری تورهای سفر به خارج از کشور ویژه دانش‌آموزان می‌کند که مدعی است مجوز خود را از وزارت علوم دریافت کرده است اما آیا وزارت علوم متولی اعطای مجوز به موسسه‌ای است که در حوزه دانش‌آموزی اقدام می‌کند؟

از زمانی که دانش‌آموزان زیر نظر این مجموعه از کشور خارج شده و در کشور سوئیس به مدت یک تا سه هفته و بیشتر مستقر می‌شوند بر آموزش‌های ارائه شده و وضعیت آنها در این کشور نظارتی صورت می‌پذیرد؟ و در آخر مسئولان تا چه اندازه نسبت به بازار آشفته آموزش‌های خصوصی ویژه دانش‌آموزان حساس هستند و اساساً آیا این موضوع برای آنها اهمیتی دارد؟

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: