برگزاری کلاس آمادگی رایگان برای دانش آموزان مناطق ۲ زبانه در دوسال گذشته

صادق پور، مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش: ۲ سال است که کلاس آمادگی برای دانش آموزان مناطق ۲ زبانه رایگان برگزار می شود و ۱۰۶ هزار نفر در این کلاس ها تحصیل می کنند. پوشش تحصیلی خالص دوره اول ابتدایی ۹۷٫۸۸ درصد و پوشش تحصیلی واقعی دوره اول ابتدایی ۹۸٫۶ درصد است.

به گزارش عیارآنلاین، صادق صادق پور در مورد دانش آموزان دوره ابتدایی در سال تحصیلی ۹۵- ۹۶ در کشور اظهار کرد: امسال حدود ۷ میلیون و ۴۰ هزار دانش آموز در پایه اول تا ششم ابتدایی مشغول به تحصیل خواهند بود که ۴۸٫۵ درصد پسران و ۵۲ درصد دختران هستند.

وی با اشاره به رشد پوشش تحصیلی در دوره پیش دبستانی افزود: وضعیت پوشش تحصیلی در دوره پیش دبستانی در سال تحصیلی ۹۳_۹۲ از ۳۵٫۵ درصد به ۵۶٫۵ درصد در سال تحصیلی ۹۵_۹۴ رسیده است.

صادق پور گفت: تعداد کل کودکان جذب شده در گروه سنی ۶ تا ۱۱ سال در سال ۹۳، ۳۵ هزار و ۱۴۵، در سال ۹۴، ۴۱ هزار و ۳۰۴ نفر است که در مجموع ۷۶ هزار و ۴۴۹ نفر می شود.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: ۲ سال است که کلاس آمادگی برای دانش آموزان مناطق ۲ زبانه رایگان برگزار می شود و ۱۰۶ هزار نفر در این کلاس ها تحصیل می کنند.
صادق پور عنوان کرد: پوشش تحصیلی خالص دوره اول ابتدایی ۹۷٫۸۸ درصد و پوشش تحصیلی واقعی دوره اول ابتدایی ۹۸٫۶ درصد است.
وی در پایان افزود: ۱٫۴ درصد کودک بازمانده از تحصیل و تارکان تحصیل داریم که حدود ۱۰۰ هزار نفر می شود.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: