کمبود نیروی مشاور در مدارس شهر تهران

رحمانی، رییس اداره مشاوره شهر تهران: آمار رسمی نشان می‌دهد اکنون در کل مدارس شهر تهران ۹۰۷ مشاور فعالیت می‌کنند/در ۴ هزار مدرسه شهر تهران بایستی قریب به ۳ هزار نیروی مشاوره فعالیت کنند.

به گزارش عیارآنلاین، ابوالفضل رحمانی رییس اداره مشاوره شهر تهران،در خصوص وضعیت نیروی انسانی مشاوره در مدارس گفت: آمار رسمی نشان می‌دهد اکنون در کل مدارس شهر تهران ۹۰۷ مشاور فعالیت می‌کنند که این تعداد در مقابل تعداد مدارس بسیار کم است.

وی ادامه داد: از این تعداد مشاور ۲۰ درصد آنها آقا و۸۰ درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند که همین توزیع نیز طور نامتوازن انجام شده است. علاوه بر این مسئله ۷۰ درصد نیروها سابقه کاری بالای ۲۰ سال دارند.
رییس اداره مشاوره آموزش وپرورش شهر تهران یادآور شد: به دلیل قانون‌های جدیدی که وجود دارد ورود نیرو به کلان‌شهرها ممنوع است لذا در شهر تهران نیز این مشکل در تامین نیروی مشاوره مشهود است. اما با وجود چنین قانونی و با توجه به نیاز مدارس آموزش و پرورش این فرصت را ایجاد کرده تا نیروهای در آستانه بازنشستگی به فعالیت ادامه دهند.
رحمانی با اشاره به اینکه تعداد نیروهای مشاوره حداقل باید دو برابر شود گفت: در ۴ هزار مدرسه شهر تهران بایستی قریب به ۳ هزار نیروی مشاوره فعالیت کنند.
وی اظهار کرد: مسئله مشاوره در سنین نوجوانی از اهمیت بسزایی برخوردار است و با تامین نیروی مشاوره که به صورت فردی به دانش آموزان ارائه خدمات داشته باشند ضروری است.
رییس اداره مشاوره آموزش وپرورش شهر تهران عنوان کرد: آموزش‌های خانواده در شهر تهران به طور جدی پیگیری می‌شود تا علاوه بر دانش آموزان خانواده‌ها نیز با اصول صحیح مسائل تربیتی آشنا شوند.
وی یاد آور شد: برای بهبود هرچه بیشتر چنین مسائل مشاوره‌ای علاوه بر آموزش و پرورش نهادهای مربوطه نیز باید مشارکت داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: