۱۳۶۰ نفر از فارغ التحصیلانِ امسالِ دانشگاه فرهنگیان برای حوزه پرورشی خواهند بود/ کمبود ۱۲ هزار مربی پرورشی

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: امسال ۱۳۶۰ نفر از مجموعه دانشگاه فرهنگیان به مجموعه معاونت پرورشی در بخش های مختلف اضافه خواهند شد./دربخش مربی پرورشی هم اینک ۳۴ هزار مربی در سطح کشور فعالیت دارند که از این میزان ۳۲ هزار نفر مربی موظف هستند. دربخش مربی پرورشی۱۲ هزار نفر نیرو در کشور کمبود داشتیم که با برنامه ریزی های صورت گرفته این مشکل برطرف خواهد شد./ هم اینک ۱۷ هزار نفر از ۲۱ هزار و ۲۰۰ نفر مشاور در مدارس سراسر کشور، رسمی هستند.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش درخصوص تامین مشاور و مربی تربیتی و پرورشی برای فرایند هدایت تحصیلی اظهار داشت: امسال ۱۳۶۰ نفر از مجموعه دانشگاه فرهنگیان به مجموعه معاونت پرورشی در بخش های مختلف اضافه خواهند شد که بیشتر این افراد در بخش پرورشی و تربیتی مشغول خواهند شد.

وی افزود: ما برای فرایند هدایت تحصیلی نیروهایمان را متمرکز کردیم؛ کارها بطور برنامه ریزی شده در دست انجام است و خوشبختانه مشکل کمبود مشاور نداریم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: طبق هماهنگی های صورت گرفته قرار است همکاران مشاور در دوره متوسطه دوم به ما در هدایت تحصیلی پایه نهم به دهم کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک ۲۱ هزار و ۲۰۰ نفر مشاور در مدارس سراسر کشور مشغول فعالیت هستند که از این شمار ۱۷ هزارنفر رسمی هستند.

کفاش ادامه داد: دربخش مربی پرورشی نیز هم اینک ۳۴ هزار مربی در سطح کشور فعالیت دارند که از این میزان ۳۲ هزار نفر مربی موظف هستند. دربخش مربی پرورشی۱۲ هزار نفر نیرو در کشور کمبود داشتیم که با برنامه ریزی های صورت گرفته این مشکل برطرف خواهد شد.

منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: