رئیس دانشگاه علم و صنعت: ماهواره تدبیر آماده است و آن را به مرکز ملی فضایی تحویل دادیم

رئیس دانشگاه علم و صنعت درباره علت پرتاب نشدن ماهواره تدبیر گفت: این ماهواره آماده است و آن را به مرکز ملی فضایی تحویل دادیم ولی احتمالا مشکل عدم پرتاب در ماهواره‌بر است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت  در رابطه با ساخت ماهواره‌های دانشجویی در این دانشگاه گفت: در دانشگاه علم و صنعت به طور پیاپی برای ساخت ماهواره برنامه‌ریزی داریم، به طوریکه هر ماهواره نسبت به ماهواره قبل از نظر کیفیت، مشخصات و خصوصیات ارتقا می‌یابد. به طور مثال ممکن است دقت تصویربرداری یک ماهواره نسبت به ماهواره دیگر بیشتر شود.

وی افزود: همچنین در این دانشگاه بر روی صنایع جانبی ماهواره‌ها نیز کار می‌شود.

برخورداری در رابطه با زمان پرتاب ماهواره تدبیر دانشگاه علم و صنعت گفت: ماهواره تدبیر را تحویل دادیم و زمان پرتاب آن به ما مرتبط نمی‌شود زیرا به ما سفارش دادند و ما آن را ساختیم و تحویل دادیم، ولی تا آنجا که اطلاع داریم پرتاب ماهواره در برنامه مرکز ملی فضایی هست، ولی زمان آن را ما نمی‌دانیم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت پیرامون دلیل عدم پرتاب ماهواره تدبیر گفت: ماهواره‌ آماده است و مشکلی ندارد احتمالاً مشکل در ماهواره‌بر است، زیرا باید ماهواره‌بر برای پرتاب ماهواره آماده باشد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: