شناسایی طرح های نوآورانه با هدف افزایش سطح علمی کشور

رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران گفت: شناسایی طرح های نوآورانه با هدف افزایش سطح علمی شرکت های دانش بنیان با حمایت معاونت علمی فناوری صورت می گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، اکبر قنبرپور رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران با اشاره به سرمایه گذاری مهاونت علمی در شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای ثبت‌شده در سامانه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری  که در سه دسته اصلی سخت افزارهای رایانه‌ای، برق قدرت، الکترونیک، کنترل و مخابرات، وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی؛ داروهای پیشرفته قراردارند، برای ترتقای سطح علمی مقالات از آن ها  دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: طرح‌های ارائه شده می‌بایست طرح اصلی شرکت و یا جزء محصولات و فناوری‌های ثبت‌شده شرکت در سامانه دانش‌بنیان بوده و ارائه کنندگان می‌بایست آمادگی ارائه طرح خود به سرمایه‌گذاران و صنعتگران به شکل مشارکت حقوقیاعلام کنند.
قنبرپور در خصوص  جایگاه بانک اطلاعاتی  در جذب سرمایه گفت:  شناسایی طرح‌های سرمایه‌گذاری نوآورانه و فناورانه کشور و ایجاد بانک اطلاعاتی یکپارچه، بسترسازی برای توسعه ارتباط میان سرمایه‌گذاران و صنعتگران با صاحبان طرح‌ها و ارائه طرح‌های برتر به فعالان عرصه سرمایه‌گذاری از مهمترین اهداف این طرح است.
رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران یاد آور شد:  ارزیابی طرح‌ها و انتخاب طرح‌های واجد شرایط سرمایه‌گذاری، ایجاد دسترسی سرمایه‌گذاران به اطلاعات از طریق وب، متناظریابی اطلاعات طرح‌ها با حوزه علایق سرمایه‌گذاران و صنعتگران، ایجاد بسترهای برگزاری جلسات با سرمایه گذاران از جمله خدماتی است که برای طرح‌های منتخب در نظر گرفته شده است.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: