عضو کمیسیون صنایع مجلس: بلوکه کردن بخشی از وام تولیدکنندگان مغایر با شعار حمایت از تولید است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها بخشی از تسهیلات بانکی اختصاص داده شده به وام گیرندگان را بلوکه می کنند که این مغایر با موضع حمایت از تولید است.

به گزارش عیارآنلاین، حمدالله کریمی درخصوص مشکلات بخش تولید،گفت:با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری روی ضرورت رونق اقتصادی، باید تمامی مسئولان با هماهنگی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی،مسائل اقتصادی کشور را در عمل حل کنند.

نماینده مردم شهرستان بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:بخشی از مشکلات بخش تولید به دلیل کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی است که بطورطبیعی بانک ها می توانند در این زمینه به تولید کنندگان کمک کنند.

بانک ها گلایه تولیدکنندگان را بشنوند

این نماینده مردم درمجلس دهم با انتقاد از عملکرد بانک ها،گفت:بسیاری از تولیدکنندگان از میزان بالای سود وامهای بانکی گلایه دارند.

کریمی افزود:با وجود اینکه حرکت بانک ها درجهت متناسب شدن نرخ سود وام های بانکی با نرخ تورم آغاز شده؛اما شنیده می شود بانک ها بخشی از تسهیلات اختصاص داده شده را به وام گیرندگان ارائه نمی کنند و اصلاحا بخشی از وام را بلوکه می کنند که این مغایر با شعار حمایت از تولید است.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآورشد:برای رونق تولید باید از تجربیات،پیشنهادات ونظرات کارشناسی تولیدکنندگان و صنعتگران استفاده شود تا زمینه رونق تولید فراهم شود.

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: