دیرکرد بدهی های معوق واحدهای صنعتی تا سقف ۹۰ درصد بخشیده می شود

مدیر حقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: با رویکرد اعطای مشوق به واحدهای صنعتی، دیرکرد بدهی های معوق این واحدها تا سقف ۹۰ درصد بخشیده می شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد لطفی معز در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شیراز افزود: این تصمیم از مهمترین مشوق هایی است که در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی بی نظیر و بی سابقه بوده است.
وی با بیان اینکه این مشوق با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید اختصاص یافته است گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ها تا پایان شهریور ۹۵ فرصت دارند از این مشوق های ویژه استفاده کنند.
بازرس ویژه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: براساس این دستورالعمل، طرف‌های قراردادی که ۱۰۰ درصد اسناد تعهدی خود را از زمان ابلاغ این دستورالعمل پرداخت کرده اند با رعایت ضوابط ابلاغی مشمول تخفیفات اعطای این دستورالعمل می شوند.
لطفی معز اظهار کرد: با اعمال این مشوق ها به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی کشور و بهره مندی واحدهای متقاضی، شاهد راه اندازی واحدهای غیر فعال، افزایش ظرفیت تولید واحدهایی که با ظرفیت کمتر از ظرفیت اسمی به فعالیت می پردازند و نیز شتاب بخشیدن به بهره برداری واحد های صنعتی در حال ساخت خواهیم بود.
مدیر حقوقی وامور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: یکی دیگر از سیاست های وزارت صنعت، معدن وتجارت برای رونق تولید و خروج از رکود واحد های صنعتی، اختصاص تسهیلات ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی است که یکی از مهمترین شروط اعطای این تسهیلات، داشتن بازار محصولات تولیدی است.
لطفی معز بیان کرد: سیاست امسال بخش حقوقی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در حوزه بررسی و رسیدگی به پرونده های حقوقی صنعتگران، هم افزایی بیشتر و ارائه مهلت های قانونی به آنان است.
او گفت: نهایت همکاری و مساعدت با سرمایه گذاران و صنعتگران خواهد شد به نحوی که شاهد حضور آنان در راهروهای دادگاه نباشیم.
شهرک صنعتی شیرازبا یک هزارو ۴۰۰ هکتار وسعت در پنج کیلومتری جنوب شرق شیراز قرارداردو بزرگترین شهرک صنعتی جنوب کشور محسوب می شود. این شهرک صنعتی در دو فاز نخست تکمیل شده و واحدهای صنعتی در آن استقرار یافته اند. با تکمیل فازهای ۳ و ۴، امکان توسعه این شهرک صنعتی در فاز پنجم نیز طرح ریزی شده است.
شهرک صنعتی شیراز، ظرفیت استقرار چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۳۰ هزار نفر را دارد.
بر اساس این گزارش، در مقطع کنونی افزون بر یک هزار واحد صنعتی در این شهرک با اشتغالزایی حدود ۱۵ هزار نفر مشغول به فعالیت هستند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: