۱۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۰
قائم مقام وزیر نیرو مطرح کرد:

برنامه ریزی برای جایگزین شدن برق به جای گاز در سبد انرژی کشور

محمودی با اشاره به ایمنی بیشتر برق نسبت به گاز برای مصارف روزانه خانوارها در سطح کشور، بالا بودن هزینه های سرمایه گذاری و برخی موانع فنی را از جمله موانع این جایگزینی عنوان کرد.

به گزارش عیارآنلاین، ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو درباره جایگزینی مصرف برق به جای گاز در کشور گفت: در همه جای دنیا از منابع انرژی به روشهای گوناگون استفاده می شود در ایران هم همینطور است ضمن اینکه تبدیل گاز به برق کار ایمن تر است اما در خیلی جاها به لحاظ امکانات فنی و سرمایه گذاری شدنی نیست.

وی با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم استفاده از برق به جای گاز در سبد انرژی کشور جایگزین شود، تصریح کرد: در خیلی از کشورهایی که به لحاظ تبدیل وضعیت انرژی از ما جلوترند برای حتی مصارف آشپزخانه ای هم از برق استفاده می کنند اما ما از گاز استفاده می کنیم ولی این کشورها کمند چون سرمایه گذاری بالایی را می طلبد و برای مصرف کننده هم هزینه ها بالا می رود.

محمودی خاطرنشان کرد: در کل استفاده از برق به جای گاز به صرفه تر است و به لحاظ ایمنی نیز ایمن تر است اما ممکن است در همه نقاط کشور اقتصادی نباشد و در خیلی جاها هم ممکن است امکان فنی وجود نداشته باشد.

منبع: ایلنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: