فانی: باید به دنبال منابع مالی غیردولتی باشیم

فانی، وزیر آموزش و پرورش: در سالهای بعد از انقلاب علیرغم تغییر دولتها، تجربه نشان داده است؛ تنها با منابع دولتی، آموزش وپرورش قابل پیاده شدن نیست بلکه باید به دنبال منابع مالی غیردولتی باشیم چرا که علی رغم رشد قابل توجه بودجه آموزش وپرورش در سه سال اخیر همچنان با مشکلات مالی روبرو هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی در ششمین جلسه از نشست‌های دوره‌ای با معاونتهای حوزه ستادی در جمع مدیران حوزه حقوقی و امور مجلس گفت: در عین حالی که با مجلس شورای اسلامی تعامل داریم تلاش می‌کنیم تا قوانینی را در راستای حل مشکلات آموزش و پرورش در مجلس مصوب کنیم و تصویب قانون مدارس غیردولتی در مجلس دهم نتیجه همین تعامل بود.

وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: در حوزه حقوقی باید سرفصل های جدیدی را اتخاذ کنیم تا چالش های فراروی را که مشکل حقوقی دارند را برطرف سازیم.

وی، سرعت و دقت در انجام امور را از نیازهای آموزش وپرورش دانست و اظهار کرد: اگر احساس کنیم برخی از هیئت های رسیدگی به تخلفات پیام دولت اعتدال را دریافت نکرده اند و نیازمند تغییرات هستند دراین خصوص اقدام خواهیم کرد.

فانی گفت: در سالهای بعد از انقلاب  علیرغم تغییر دولتها، تجربه نشان داده است؛ تنها با منابع دولتی، آموزش وپرورش قابل پیاده شدن نیست بلکه باید به دنبال منابع مالی غیردولتی باشیم چرا که علی رغم رشد قابل توجه بودجه آموزش وپرورش در سه سال اخیر همچنان با مشکلات مالی روبرو هستیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیرآموزش و پرورش از تغییر رویکرد آموزش وپرورش در دولت تدبیر وامید در برخورد با منتقدان و مخالفان خبرداد وافزود: بازکردن فضای نقد، و عدم برخورد سیاسی از جمله رویکردهایی است که ما دراین دولت در دستور کار خود قرار داده‌ایم و در این راستا، افراد منتقد دولت را نه تنها حذف نکرده‌ایم، بلکه در بسیاری موارد به آنها پست هم داده‌ایم

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: