نماینده مجلس:

آموزش و پرورش باید مانند بسیاری دیگر از دستگاه‌ها درصدد کسب درآمد باشد

قمی، نماینده مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش همواره با کمبود بودجه رو به رو بوده است، گفت: تامین سرانه کافی برای بازسازی مدارس کار مشکلی است به‌همین دلیل آموزش و پرورش نیز باید مانند بسیاری دیگر از دستگاه‌ها درصدد کسب درآمد باشد چراکه به‌عنوان یکی از عریض و طویل‌ترین وزارتخانه‌ها مخارج بالای را برای دولت به دنبال دارد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد قمی با اشاره به اهمیت افزایش سرانه مدارس در کل کشور، گفت: افزایش سرانه نوسازی مدارس به منظور تأمین و افزایش فضاهای آموزشی، ساخت فضاهای ورزشی و تفریحی و فضاهای جانبی ضروری است چراکه درصد مدارس فرسوده با امکانات مستهلک‌شده و ضعیف در کشور بسیار بالاست.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سرانه مدارس کل کشور باید عادلانه توزیع و برای مناطق محروم نیز سهمیه مجزایی در نظر گرفته شود، افزود: استانداردسازی سیستم گرمایشی و افزایش امکاناتی همچون آزمایشگاه‌های مدارس باید مدنظر مسئولان آموزش و پرورش باشد؛ همچین باید رشد کمی و کیفی مدارس را توأمان در نظر گرفت چراکه بسترسازی مناسب و استاندارد در چگونگی رشد دانش‌آموزان تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش همواره با کمبود بودجه رو به رو بوده است، گفت: تامین سرانه کافی برای بازسازی مدارس کار مشکلی است به‌همین دلیل آموزش و پرورش نیز باید مانند بسیاری دیگر از دستگاه‌ها درصدد کسب درآمد باشد چراکه به‌عنوان یکی از عریض و طویل‌ترین وزارتخانه‌ها مخارج بالای را برای دولت به دنبال دارد.

قمی با بیان اینکه زمانی مدارس سه نوبته و کپری و چادری در کشور بسیار بود اما با وجود تمامی مشکلات تعداد این مدارس کمتر شده است، اضافه کرد: باید برای حفظ امنیت جانی معلمان و دانش‌آموزان بازسازی مدارس مسئله جدی و دارای اولویت آموزش و پرورش باشد چراکه هنوز شاهد حوادث ناخوشایندی به دلیل فرسودگی مدارس برای معلمان و دانش‌آموزان هستیم ضمن آنکه فرسودگی مدارس دانش‌آموزان را دچار رخوت می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش ‌و پرورش در پایان تاکید کرد: باید برای فکر، اندیشه و افزایش کیفیت آموزشی قدم برداشت و یکی از راه‌های دستیابی به این مهم ایجاد فضاهای آموزشی مناسب است.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: